Ogłoszenia – 13 marca 2022 r.

II Niedziela Wielkiego Postu

  1. Jak co roku, w przypadającą dziś II Niedzielę Wielkiego Postu w tzw. Niedzielę „Ad Gentes” obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pamiętamy o polskich misjonarzach pracujących w blisko 100 krajach świata ofiarując im naszą modlitwę. Dziś zbiórka do puszki na misyjne dzieła ewangelizacyjne i humanitarne.
  2. Trwa okres Wielkiego Postu, w którym podejmujemy przemieniające nas dobre uczynki: post, modlitwę i jałmużnę. Jest to szczególna okazja do tego, by także w hojnym geście miłości podzielić się z bliźnimi poprzez ofiary złożone do skarbonki z napisem „Jałmużna postna”, pomagając w ten sposób najbardziej potrzebującym.
  3. Dziś Gorzkie Żale o 15.00. Poprzedzi je Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  4. W czwartek biuro nieczynne. W tym dniu przypadają imieniny biskupa Zbigniewa Zielińskiego, który odchodzi z naszej diecezji do Koszalina w charakterze koadiutora – biskupa z prawem następstwa po ordynariuszu.
  5. W sobotę przypada Uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP.
  6. Dziękujemy tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg rekolekcji, panu organiście za użyczenie sprzętu i tym, którzy chętnie w nich uczestniczyli. Dziękujemy przede wszystkim ks. Rafałowi za trud ich prowadzenia.
  7. Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a także za symboliczną ofiarę biuletyn parafialny.
  8. Od dzisiaj u ministrantów można zakupić świece na stół świąteczny – paschaliki w cenie 12 złotych.
  9. Polecamy waszej uwadze i ofiarności sprzątanie kościoła.
  10. Pożegnaliśmy w tygodniu Wojciecha Boldę. Wieczny odpoczynek…

Ksiądz proboszcz Sławomir Jan Skoblik

Zapowiedzi przedślubne 2022-03-06 – 2022-03-20

Dariusz Fiszer, kawaler z Chłapowa

Maria Bolda, panna z Pucka

Zapowiedzi przedślubne 2022-03-13 – 2022-03-27

Bartłomiej Pryczkowski, kawaler z Wejherowa

Klaudia Hincka, panna z Chłapowa

Komentarze

komentarze