Ogłoszenia – 13 sierpnia 2017 r.

XIX Niedziela zwykła – 13 sierpnia 2017 r.

• Trwa sierpień, który jest miesiącem ważnych dla Polski rocznic i wydarzeń, wśród których znajduje się przypadająca za dwa dni 97. rocznica Cudu nad Wisłą, a także 61. rocznica Jasnogórskich Ślubów Narodu [26 VIII], [przed nami 37. rocznica narodzin „Solidarności”]. Od 1984 r. sierpień obchodzony jest jako miesiąc trzeźwości, bowiem powagę tych wydarzeń, wielu podkreśla m.in. podejmowaną abstynencją i modlitwą o trzeźwość narodu, do czego zachęca nas jak co roku także Episkopat Polski.
  • Dziś gościmy o. oblata z gdańskiego kościoła świętego Józefa, który głosi Słowo Boże i rozprowadza kalendarze misyjne na 2018 rok.
  • Ksiądz proboszcz głosi kazania i zbira ofiary na budowę kościoła u oo. oblatów w Gdańsku, a pojutrze będzie głosił kazanie i przewodniczył sumie odpustowej we Władysławowie.
  • Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, i zaopatrzyć się w biuletyn.
  • We wtorek przypada w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – doroczne patronalne święto odpustowe we Władysławowie. Msze święte w tym dniu są wg porządku niedzielnego. Poniedziałkowa wieczorna Msza święta przynależy już do uroczystości i czyni zadośćuczynienie uczestnictwa w eucharystii w tzw. święto nakazane. W tę uroczystość, zwaną także Świętem Matki Bożej Zielnej, tradycyjnie błogosławimy przyniesione naręcza zbóż i ziół oraz owoce jako wyraz naszej wdzięczności za dary ziemi. Tego dnia obchodzone jest także Święto Wojska Polskiego.
  • Od 15 sierpnia będziemy rozprowadzać kalendarze parafialne na 2018 rok. Ich zakup będzie cegiełką na budowę naszego kościoła. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na budowę kościoła.
  • W tym tygodniu przypada jutro święto poświęcenia naszej archikatedry, w czwartek świętego Jacka Odrowąża. Dziś przypada dzień urodzin naszego Arcypasterza, a jutrzejsze święto jest szczególną okazją do modlitwy za naszą diecezję, jej biskupów, prezbiterium i wierny lud.
  • W przyszłą niedzielę będziemy gościć księdza Maksima Padlewskiego z Ukrainy.

Trwają wakacje, witając przybyłych do nas Gości. Wśród nich kapłanów dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
Ks. Sławomir Skoblik