Ogłoszenia – 14 lutego 2021 r.

VI Niedziela Zwykła – 14 lutego 2021 r.

  1. Tradycyjnie ostatnia niedziela karnawału rozpoczyna w Kościele Katolickim w Polsce Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Poprzez wspólną modlitwę i refleksję pragniemy wynagradzać Bogu za swoje grzechy, za grzechy naszych braci i sióstr, szczególnie za pijaństwo, rozwiązłość i za wszelkie zgorszenia. Jest to szczególnych czas, w którym przypominamy sobie, jak wiele trzeba jeszcze zrobić, aby Polska była trzeźwa. Zapraszamy do podejmowania na czas Wielkiego Postu abstynenckich i trzeźwościowych zobowiązań, które staną się dla innych świadectwem, że życie bez alkoholu może być radosne i pełne.
  2. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Tego dnia na znak pokuty podczas liturgii posypujemy głowy popiołem i wsłuchujemy się w słowa: „nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Podejmujemy w tym okresie post, modlitwę i jałmużnę, na które „Katechizm” wskazuje jako na najważniejsze dobre uczynki. Tego dnia katolików od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ścisły, czyli 3 posiłki, w tym raz do syta, który z kolei dotyczy osób od 18 do 60 roku życia. W Środę Popielcową Msze święte o 6.30, 8, 17, 18.
  3. W piątek zapraszamy na drogę krzyżową na godzinę 16.00 dzieci i młodzież a na 17.30 dorosłych.
  4. Natomiast od przyszłej niedzieli Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 15:00, poprzedzone koronką do Bożego Miłosierdzia. W sobotę o godzinie 9:00 zbiórka ministrantów o 10:00 lektorek, a o 11:00 oazy dziecięcej.
  5. W sobotę rozpoczną się wieczorną liturgią także rekolekcje parafialne – renowację misji świętych, które poprowadzi znany nam o. Jan Skłodowski OP
  6. Przy wyjściu do nabycia Gość Niedzielny i Biuletyn Misericordia Domini.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze