Ogłoszenia – 14 marca 2021 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu [Laetare] – 14 marca 2021 r.

  1. Dzisiaj niedziela radości (Laetare). W połowie czasu pokuty Kościół zaprasza nas do radości, której źródłem jest sam Bóg i Jego wierna miłość. Część z nas odczuwa radość z wytrwania w wielkopostnych postanowieniach. W okresie Wielkiego Postu Kościół zachęca nas także do podejmowania przemieniających nas postanowień, do spełniania dobrych uczynków i do podzielenia się z najbardziej potrzebującymi bliźnimi poprzez ofiary złożone do skarbony z „Jałmużną wielkopostną”.
  2. W tym tygodniu biuro parafialne czynne tylko we wtorek.
  3. W piątek przypada Uroczystość świętego Józefa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dodatkowa Msza święta w tym dniu o godzinie 8.00.
  4. Polecam uwadze waszej nowy numer Gościa Niedzielnego i aktualny biuletyn parafialny, w który zaopatrzyć się można za drobną ofiarą przy wyjściu z kościoła. Są do nabycia u ministrantów świece – paschaliki w cenie 10 złotych.
  5. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na ogrzanie kościoła.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę i te na sprzątanie kościoła.
  7. Na wieży kościoła umieszczona jest kamera, która na bieżąco przekazuje obraz okolicy. https://chlapowo.webcamera.pl/
  8. Zmarł Jerzy Szymański z ul. Jaśminowej. Pogrzeb we wtorek o godzinie 12.00.
  9. W poniedziałek 15 marca przy ulicy Korsarskiej 10 w godzinach 16-19 sołtys będzie zbierał opłaty za podatek od nieruchomości i opłaty meldunkowo klimatycznej. Dodatkowo będzie można pobrać bezpłatne maseczki ochronne w ilości 4 szt. na każdego mieszkańca. W czasie wizyty obowiązuje maseczka ochronna.

Ksiądz proboszcz Sławomir Jan Skoblik

Komentarze

komentarze