Ogłoszenia – 14 października 2018 r.

XXVIII Niedziela Zwykła – 14 października 2016 r.
XVIII Dzień Papieski

  • Przeżywamy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: Promieniowanie ojcostwa. W całej ojczyźnie w dniu dzisiejszym przeprowadzana jest zbiórka do puszek na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Także i u nas ministranci zbierają po Mszy św. ofiary na ten cel.
  • W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła przypada w poniedziałek wspomnienie świętej Teresy od Jezusa, we wtorek świętego Jadwigi Śląskiej, w środę świętego Ignacego Antiocheńskiego w czwartek świętego Łukasza, w sobotę świętego Jana z Kęt. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.
  • Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe na godzinę 17.30, w niedzielę po Mszy świętej o 16.00, dla dzieci od poniedziałku do piątku o godzinie 16.00.
  • Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, i nasz Parafialny Biuletyn.
  • Pod koniec października są wolne intencje Mszy świętych w dni powszednie. Intencje można zamawiać w biurze parafialnym. Msze święte gregoriańskie w naszej parafii przyjmuję na lipiec i sierpień.
  • W związku ze zbliżającymi się dniami modlitwy za zmarłych, w tygodniu przy wyjściu znajdą się kartki z wypominkami, które będzie można składać na tacę lub w kancelarii. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczamy na inwestycje budowlane. Bardzo proszę o czytelne wypełnianie wypominek najlepiej w mianowniku. Nie umieszczamy na wypominkach imion i nazwisk osób błogosławionych i świętych, a także tych, których proces beatyfikacyjny trwa tzw. sług Bożych, jak kardynał Stefan Wyszyński.
  • Miło jest nam poinformować, że zdjęcia z wycieczki przez Tallin i Rygę do Petersburga – są już gotowe. Osoby zainteresowane pozyskaniem zdjęć proszone są o kontakt z Piotrem Ciskowskim 505 061 164, cisek1@interia.pl lub poprzez facebookowy profil.
  • W zeszłą niedzielę na budowę kościołów papieskich zebraliśmy 1900 złotych. Dzisiaj kolekta budowlana oraz liczenie wiernych. 

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze