Ogłoszenia – 14 stycznia 2018 r.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy
II Niedziela Zwykła – 14 stycznia 2018 r.

 • W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, pragniemy zjednoczyć się we wspólnej modlitwie za wszystkich, którzy z powodu wojny zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów. Również swoją modlitwą obejmujemy tych, którzy zaangażowali się w niesienie pomocy, zwłaszcza przez udział w charytatywnym programie „Rodzina Rodzinie” prowadzonym przez Caritas Polska. W ramach tego programu, tylko w naszej Archidiecezji, dzięki hojności parafii, wiernych i księży udało się objąć stałą pomocą 843 konkretne rodziny w Syrii. Nasza parafia, dzięki konkretnym rodzinom i hojności indywidualnych darczyńców składających swoje ofiary do puszki św. Antoniego, także wspiera przez pół roku kolejną rodzinę.
 • W czwartek rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który obchodzony będzie do 25 stycznia pod hasłem: „Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15,6)”.
 • Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan poprzedza obchodzony we środę po raz XXI Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce. Natomiast 27 stycznia obchodzony będzie XVIII Dzień Islamu. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, to czas, w którym chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach i koncertach. Włączmy tę szczególną intencję także do naszych modlitw.
 • W niedzielę 21 stycznia przypada także 27. rocznica nominacji biskupiej Ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia. Z tej okazji naszymi modlitwami otaczamy naszego Metropolitę. W tym dniu będziemy modlić się za nasze kochane Babcie z okazji ich święta. Ponadto w tym tygodniu w piątek wspominamy Św. Józefa Sebastiana Pelczara.
 • W trwającym czasie modlitw o jedność chrześcijan módlmy się wspólnie wraz z cały Kościołem:
  Modlitwa o jedność
  Panie Jezu Chryste, modliłeś się:
  „Spraw, aby wszyscy byli jedno,
  jak Ty, Ojcze, we mnie, a Ja w Tobie”.
  Prosimy Cię o jedność Kościoła.
  Zburz mury, które nas dzielą.
  Umocnij to, co nas łączy, rozbij to, co nas dzieli.
  Spraw, abyśmy szukali dróg wzajemnego spotkania.
  Niech nastanie dzień, w którym będziemy Cię chwalić
  i wielbić we wspólnocie wszystkich wierzących.
 • W dalszym ciągu zapraszamy do adoracji przy żłóbku. Na koniec prośmy Nowonarodzonego Zbawiciela, by błogosławił dzieło ekumeniczne Kościoła i nas tu zgromadzonych. 

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze