Ogłoszenia – 15 kwietnia 2018 r.

III Niedziela Wielkanocna

  • Zakończył się Tydzień Miłosierdzia, a rozpoczyna dzisiejszą niedzielą Tydzień Biblijny. Niech ten czas wyznaczony przez Kościół zobliguje nas do osobistej lektury Pisma św., zwłaszcza Nowego Testamentu.
  • We wtorek przypada 10 rocznica nominacji arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia na metropolitę gdańskiego. Pamiętajmy o modlitwie. Z tej racji w niedzielę 22 kwietnia o godzinie 13.00 w archikatedrze oliwskiej odbędzie się Msza święta w intencji naszego ordynariusza.
  • W dniu 14 maja (poniedziałek) odbędzie się w godzinach 8-15 autokarowa dziękczynna pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie. W programie Msza św. w sanktuarium oraz majówka przed cudowną figurą, grill i możliwość meczu dla dzieci. Zachęcam parafian do pielgrzymowania, zwłaszcza tych, którzy nigdy w Matemblewie nie byli. Koszt autokaru 35 złotych. Prowiant we własnym zakresie. Zgłoszenia u księdza proboszcza. Jest jeszcze jedno wolne miejsce na świętą Warmię i trzy miejsca na jesienną wycieczkę do Petersburga.
  • Pamiętajmy w modlitwie o gimnazjalistach, którzy od środy do piątku będą pisali swoją „małą maturę”.
  • Puckie Hospicjum wraz z hospicjami z Pomorza zaprasza do włączenia się w akcję Pola Nadziei na Pomorzu 2018 – największą zbiórkę na rzecz podopiecznych hospicjów. Co roku pomorskie hospicja otaczają opiekę około trzech tysięcy osób dorosłych i dzieci, w tym naszych parafian. W następną niedzielę przed naszym kościołem wolontariusze ubrani w żółte koszulki będą zbierać datki, które zasilą budżet hospicjum. W podziękowaniu każdemu darczyńcy przekażą żonkil – kwiat symbolizujący nadzieję. Nie pozostańmy obojętni.
  • Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowych. 

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze