Ogłoszenia – 15 lipca 2018 r.

XV Niedziela Zwykła – 15 lipca 2018 r.

  • Wszystkich gości, których serdecznie witamy zachęcamy po Mszy świętej do adoracji relikwii świętego Jana Pawła II, które są wystawione na marmurowym klęczniku i zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godzinie 15.00. W środę w naszej parafii po Mszach świętych Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, zaś w czwartek od 9.15-10.15 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Zapraszamy serdecznie na koncert pięćdziesięcioosobowego zespołu dziecięcego Małego Chóru Wielkich Serc z Łodzi, który odbędzie się przed kościołem w czwartek 19 lipca po Mszy Świętej o godzinie 18:00, czyli około 18:45. Podczas koncertu będzie można nabyć płyty zespołu i wziąć udział w konkursach. Zapraszamy na ten koncert wszystkich, a szczególnie kolonistów z wychowawcami i rodziców z dziećmi.
  • Jutro przypada wspomnienie Najświętszej Mari Panny z Góry Karmel (dzisiaj odpust Matki Boskiej Szkaplerznej w Swarzewie).
  • W przyszłą niedzielę w związku ze zbliżającym się dniem kierowcy po Mszach świętych poświęcenie pojazdów. Ofiary złożone przy tej okazji za emblematy religijne do pojazdów z modlitwą do świętego Krzysztofa przeznaczone zostaną na samochód dla misjonarzy.
  • Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nasz parafialny biuletyn. Jest do nabycia także książka o Chłapowie, wydana z okazji 25-lecia Parafii. Jej koszt 25 złotych+ (jest to forma cegiełki na budowę kościoła). Są też do nabycia ceramiczne kropielnice do naszych mieszkań w cenie 20 złotych – to też forma cegiełki – piękna religijna pamiątka, a jednocześnie służąca jako egzorcyzm, Znak krzyża wodą święconą w progu domu nie pozwala złego wprowadzać z ulicy do naszych rodzin, gładzi grzechy lekkie.
  • Księża Chrystusowcy zapraszają codziennie na filmy chrześcijańskie do Domu Parafialnego we Władysławowie. Bliższe informacje w gablotkach.
  • Przy świętym Antonim jest skarbonka. Można włączyć się jeszcze w program pomocy chrześcijanom w Aleppo Rodzina Rodzinie. Udało się naszej parafii przez rok wesprzeć jedną rodzinę. Program można dalej kontynuować. O programie można poczytać na naszej stronie internetowej parafii: KLIKNIJ TUTAJ!
  • W tym tygodniu, jak i w sierpniu w dni powszednie są wolne intencje Mszy świętych. Zachęcamy, by sprawy rodzinne, dziękczynno-błagalne włączając w najważniejszą modlitwę Kościoła – Eucharystię. Intencje zamawiamy w biurze parafialnym. W czasie wakacji jest możliwość także zamówienia Mszy świętej gregoriańskiej. Msze święte zamawiamy w biurze parafialnym, dzisiaj u o. Jordana w zakrystii.

Witając przybyłych do nas Gości, dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania Dnia Pańskiego. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze