Ogłoszenia – 15 marca 2020 r.

III Niedziela Wielkiego Postu – 15 marca 2020 r.

  1. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, aby sprostać wytycznym premiera i przewodniczącego episkopatu co do max 50. osób na nabożeństwie, wprowadzam dodatkową Mszę świętą o 11.30. Jutro i jeśli nie wejdą nowe wytyczne w kolejne dwie niedziele są msze o 8.00, 10.30, 11.30 i 16.00. Nie ma Gorzkich Żali do 29.03 włącznie ani Drogi krzyżowej o 16.00 i 17:3017.30.
  2. W czwartek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
  3. Dziś zbiórka do puszki na pomoc polskim misjonarzom.
  4. U ministrantów można nabyć Gościa Niedzielnego w cenie 6 PLN i za symboliczną ofiarę biuletyn parafialny. Są także paschaliki na świąteczny stół w cenie 10 złotych, z przodu kościoła są wyłożone skarbonki na jałmużnę wielkopostną.
  5. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się czynnie w misje parafialne. Do tych podziękowań dołącza się O. Jan. Było to wydarzenie niezwykłe a zarazem pierwsze z dwóch najważniejszych wydarzeń duszpasterskich w tym roku w naszej parafii. Pamiątką tego tygodnia są zdjęcia na fb i na stronie parafialnej, konkretny dar modlitwy RAZEM – 67 osób i dar jałmużny na rzecz Caritasu we Władysławowie i obrazek. Jeśli ktoś go nie otrzymał, można go zabrać do domu. Jest wyłożony przy szklanej skarbonce.
  6. Drugie wydarzenie – wizytacja biskupia odbędzie się w naszej parafii w dniu 20 kwietnia o godz. 18.00, w poniedziałek po odpuście. Będzie połączona w uroczystym wprowadzeniem relikwii bł. Ks. Michała Sopoćki. Wszystkie intencje z sumy odpustowej z 19 kwietnia zostały przełożone na dzień wizytacji. Suma odpustowa będzie 19 kwietnia o godz. 16.00, ale nie będzie księży z dekanatu. Będzie tylko zaproszony sumiasta i ks. Andrzej. Po sumie całodobowe czuwanie przed uroczystością. W zakrystii i w biurze parafialnym można się wpisać na konkretną godzinę adoracji Najświętszego Sakramentu. W biuletynie jest zdjęcie relikwiarza. Szukamy sponsora. Cena 2000 złotych. Także szukamy sponsora na trzeci i czwarty witraż do zakrystii. Cena 4300 złotych za sztukę. Dwa wstawione już można obejrzeć. Chętnych zapraszam po Eucharystii do zakrystii.
  7. Wyjazd do Gdańska z racji pandemii odwołany. Pieniądze wpłacone można odebrać w biurze parafialnym.
  8. Polecam waszej uwadze i ofiarności sprzątanie kościoła. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę budowlaną.

Życzę wszystkim owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu, czasu pokuty i nawrócenia. Niech nam Bóg błogosławi.

Ks. proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze