Ogłoszenia – 15 października 2023 r.

XXVIII Niedziela Zwykła

DZIEŃ PAPIESKI

  1. Dziś przeżywamy XXIII Dzień Papieski pod hasłem: “Cywilizacja życia” . W całej ojczyźnie przeprowadzana jest zbiórka do puszek na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Także i u nas lektorki /ministranci/ zbierają po Mszy św. ofiary na ten cel.
  2. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę święto św. Łukasza, w czwartek bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, w piątek św. Jana z Kęt. WSZYSTKIM JUBILATOM I SOLENIZANTOM SKŁADAMY NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA.
  3. W dalszym ciągu zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30, dzisiaj po Mszy św. o 16.00. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16.00.
  4. W związku ze zbliżającymi się dniami modlitwy za zmarłych, przy wyjściu kościoła wyłożone są kartki z wypominkami, które będzie można składać na tacę lub w kancelarii. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczamy na inwestycje budowlane. Bardzo proszę o czytelne wypełnianie wypominek najlepiej w mianowniku. Nie umieszczamy na wypominkach imion i nazwisk osób błogosławionych i świętych, a także tych, których proces beatyfikacyjny trwa tzw. sług Bożych.
  5. Przy wyjściu u ministrantów do nabycia aktualna prasa religijna. Za tydzień zbiórka do puszki przed kościołem na cele misyjne.

Dziękując za wspólną modlitwę życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze