Ogłoszenia – 15 stycznia 2017 r.

Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
II Niedziela Zwykła – 15 stycznia 2017 r.

  • W środę rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który obchodzony będzie do 25 stycznia pod hasłem: „Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas ”. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan poprzedza obchodzony we wtorek po raz XX Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce. Natomiast 26 stycznia obchodzony będzie XVII Dzień Islamu. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, to czas, w którym chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach i koncertach. Włączmy tę szczególną intencję także do naszych modlitw.
  • W sobotę 21 stycznia przypada także 26. rocznica nominacji biskupiej Ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia. Z tej okazji naszymi modlitwami otaczamy naszego Metropolitę. W tym dniu będziemy modlić się za nasze kochane Babcie z okazji ich święta, a w niedzielę 22 stycznia za naszych Dziadków. Ponadto w tym tygodniu w czwartek wspominamy Św. Józefa Sebastiana Pelczara.
  • W trwającym czasie modlitw o jedność chrześcijan módlmy się wspólnie wraz z cały Kościołem:

Modlitwa o jedność
Panie Jezu Chryste, modliłeś się:
„Spraw, aby wszyscy byli jedno,
jak Ty, Ojcze, we mnie, a Ja w Tobie”.
Prosimy Cię o jedność Kościoła.
Zburz mury, które nas dzielą.
Umocnij to, co nas łączy, rozbij to, co nas dzieli.
Spraw, abyśmy szukali dróg wzajemnego spotkania.
Niech nastanie dzień, w którym będziemy Cię chwalić
i wielbić we wspólnocie wszystkich wierzących.

  • W dalszym ciągu zapraszamy do adoracji przy żłóbku. Na koniec prośmy Nowonarodzonego Zbawiciela, by błogosławił dzieło ekumeniczne Kościoła i nas tu zgromadzonych.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze