Ogłoszenia – 16 czerwca 2019 r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 16 czerwca 2019 roku

  • Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Świętej. Dziś kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
  • Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się i wzięli udział w pielgrzymce do Wejherowa.
  • Msza święta na zakończenie roku szkolnego w środę o godzinie 8.00. Spowiedź od 7.30.
  • W związku ze zbliżającą się Uroczystością Bożego Ciała spotkanie organizacyjne dzieci sypiących kwiatki, noszących poduszki z p. Dorotą jutro i we wtorek o 16.00 w kościele.
  • W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o 8.00, 10.30 i 16.00. Po Mszy świętej o godzinie 10.30 wyruszy ze świątyni procesja i przejdzie ulicami: Gościnną, Przytulną, Kopalnianą, Zagrodową, Górniczą, Władysławowską, Poprzeczną i Gościnną. Pierwszy ołtarz rolniczy przy kapliczce na ulicy Solnej, drugi rybacki: przy posesji p. Pokrywka, trzeci: różańcowy naprzeciwko kapliczki przy ulicy Władysławowskiej i czwarty: dzieci komunijnych przy krzyżu misyjnym. Prosimy o ustrojenie trasy procesji i nieparkowanie przy niej samochodów. Proszę o wzięcie książeczek do nabożeństwa i okularów do czytania. Niech nasz liczny i aktywny udział będzie okazją do manifestacji wiary w Zmartwychwstałego Chrystusa żyjącego w tajemnicy Eucharystii. Msza święta w środę o 18.00 z liturgią z Uroczystości Bożego Ciała.
  • W piątek ksiądz arcybiskup mając na uwadze liczne spotkania rodzinne i towarzyskie w ramach długiego weekendu udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych na terenie gdańskiej archidiecezji.
  • Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa od piątku o godzinie 17.30 – w Oktawie Bożego Ciała – połączone z procesją eucharystyczną. W przyszłą niedzielę Procesja Eucharystyczna po Sumie o godzinie 8.00.
  • W przyszłą niedzielę już wakacyjny porządek Mszy świętych. W tym dniu kolekta przeznaczona w całości na utrzymanie seminarium duchownego w Gdańsku-Oliwie.
  • U ministrantów można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nasz parafialny biuletyn.

Witając przybyłych do nas Gości, dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania Dnia Pańskiego. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ksiądz proboszcz Sławomir Jan Skoblik

Komentarze

komentarze