Ogłoszenia – 16 lipca 2023 r.

XV Niedziela Zwykła

  1. Wszystkich gości, których serdecznie witamy zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godz. 15.00. W środę w naszej parafii po Mszach świętych Nowenna do MBNP, zaś w czwartek od 9.15-10.15 adoracja Najświętszego Sakramentu. Przypominamy, że spowiedź w naszej parafii jest tylko przed Mszą św. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym w sobotę przypada święto św. Marii Magdaleny, W przyszły wtorek przypada wspomnienie nie św. Jakuba i Krzysztofa. Z tej racji w przyszłą niedzielę po mszy św. przed kościołem modlitwa za kierowców i poświęcenie samochodów oraz wszelkich pojazdów. Będą rozdawane za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na cele misyjne breloczki ze św. Krzysztofem. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.
  3. Przy głównym wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nasz parafialny biuletyn. Do nabycia także nasz parafialny kalendarz na 2024 rok w cenie 20 PLN i Dla turystów, którzy chcą się włączyć w dzieło budowy kościoła są także z tyłu przy szklanej skarbonce wyłożone cegiełki.
  4. W dni powszednie w lipcu i sierpniu można wejść na wieżę kościoła w Chłapowie, aby podziwiać panoramę okolicy. Platforma widokowa umieszczona na 20 metrze wysokości wieży, powiększona o 30 metrowe wzniesienie Chłapowa nad poziom morza rozszerza perspektywę i pozwala przy optymalnej pogodzie zobaczyć w całej krasie Półwysep Helski. Wejście jest płatne w postaci cegiełki na budowę kościoła: odpowiednio 12 PLN i 8 PLN. Jest także zamontowana luneta. W razie niepogody wieża będzie zamknięta.
  5. Po niedzielnych mszach lektorki będą rozprowadzać pod kościołem słodkie przekąski. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele budowy kościoła. Cegiełka na jedna słodycz wynosi 6 PLN.
  6. Przez całe wakacje w kościele będzie wystawa prac plastycznych, czynna po każdej Mszy Świętej, zorganizowana przez dzieci i młodzież, a także przez wąską grupę dorosłych ze Stowarzyszenia Pasjonatów Malarstwa. Członkowie w/w Stowarzyszenia są mieszkańcami Chłapowa i okolic. Zachęcamy do odwiedzenia jej. Będzie także możliwość nabycia obrazów.
  7. Biuro parafialne czynne w soboty od 8.00 do 9.00.

Na nowy tydzień pracy i odpoczynku przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

Ksiądz Sławomir Skoblik – proboszcz parafii

Komentarze

komentarze