Ogłoszenia – 16 października 2016 r.

XXIX Niedziela Zwykła – 9 października 2016 r.

  • W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła przypada w poniedziałek wspomnienie świętego Ignacego Antiocheńskiego,  we wtorek świętego Łukaszaw środę błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki – kapelana i patrona „Solidarności”, w czwartek  błogosławionego Jana Kantego, w piątek błogosławionego Jakuba Strzemię, w sobotę przypada liturgiczne wspomnienie świętego Jana Pawła II. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.
  • Zbliża się miesiąc listopad, w którym szczególnie pamiętamy o naszych drogich zmarłych. Właściwą dla oktawy Wszystkich Świętych jest modlitwa wypominkowa połączona z różańcem za zmarłych. Kartki z wypisanymi imionami naszych bliskich zmarłych można przynosić do zakrystii, biura parafialnego, wtedy wyznaczę dzień odczytywania wypominek, lub w kopercie złożyć na tacy podczas kolekty. Różaniec z wypominkami będzie odmawiany o 17:30 w oktawie Wszystkich Świętych (2-8 listopada), w niedzielę – 6 listopada – w ramach spotkania Żywego Różańca o godz. 14:15.
  • Przy bocznym wyjściu z kościoła można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, Pragniemy poinformować, że w ubiegłą niedzielę zabraliśmy na stypendia dla ubogiej młodzieży w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” 730 złotych.
  • 27 października (czwartek) od godz. 13:00 w przychodni lekarskiej WŁA-MED. Przy ul. Niepodległości 10 we Władysławowie odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek oraz Eco serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania 55 złotych.
  • 30 października będziemy gościć ojca misjonarza z Gdańska ze zgromadzenia oo. oblatów. Będzie głosił Słowo Boże, a po Mszach rozprowadzał kalendarze misyjne na 2017 rok. Ja zaś w tym dniu będę w kościele oo. oblatów w Gdańsku głosił kazania i zbierał ofiary do puszek na budowę naszego kościoła.
  • Jutro spotkanie Rady Parafialnej po wieczornej Mszy świętej na plebanii.
  • Do posprzątania kościoła proszę parafian zamieszkałych w domach przy ulicy Władysławowskiej 34-46 i Gospodarskiej.
  • Polecam Waszej uwadze „Gościa Niedzielnego” i „Rycerza Niepokalanej” oraz biuletyn parafialny.

Modlitwa o udzielenie łaski przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Świętego Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą. Amen.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze