Ogłoszenia – 16 sierpnia 2020 r.

XX Niedziela Zwykła – 16 sierpnia 2020 r.

  1. Dziękujemy wszystkim za stosowanie się do zaleceń epidemicznych w postaci noszenia maseczek, zakrywania ust i nosa w obiektach zamkniętych, czyli także w kościele.
  2. Trwa sierpień – miesiąc ważnych rocznic, wśród których znajduje się 76. rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego [1 VIII], 64. rocznica Jasnogórskich Ślubów Narodu, 100. Cudu nad Wisłą, a także 40. rocznica narodzin „Solidarności”. Od 1984 r. sierpień obchodzony jest jako miesiąc trzeźwości, bowiem powagę tych wydarzeń, wielu podkreśla m.in. podejmowaną abstynencją i modlitwą o trzeźwość narodu, do czego zachęca nas jak co roku Episkopat Polski.
  3. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia przypadają następujące wspomnienia: w poniedziałek św. Jacka, w czwartek św. Bernarda opata o doktora Kościoła, w piątek św. Piusa X, w sobotę NMP Królowej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu Bożych łask.
  4. Dziś homilie głosił pochodzący z naszej archidiecezji ks. Andrzej Bulczak. Po Mszy św. będzie zbierał ofiary na budowę swojego kościoła w Postawach w diecezji witebskiej na Białorusi.
  5. Wszystkich gości, których serdecznie witamy, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godz. 15.00. W środę w naszej parafii po Mszach świętych Nowenna do MBNP, w czwartek od 9.15-10.15 Godzina Święta.
  6. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” i biuletyn parafialny. Jest do nabycia także kalendarz parafialny na 2021 rok jako forma cegiełki na budowę kościoła w cenie 15 złotych. Przy klęczniku z relikwiami św. Jana Pawła II zaopatrzyć się za dobrowolną ofiarą w książeczkę promującą Kult Bożego Miłosierdzia.
  7. Przy skarbonce na budowę kościoła są wyłożone cegiełki na budowę kościoła z informacją proboszcza o bieżących inwestycjach. Jakby ktoś chciał z wczasowiczów czy parafian złożyć anonimowo ofiarę na budowę kościoła na tacę, czy przesłać na konto, może je wziąć ze sobą. W najbliższym czasie znani nam panowie kwestarze roznosić będą cegiełki na budowę kościoła.
  8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy o. oblata, który będzie głosił kazania i rozprowadzał kalendarze misyjne na przyszły rok.

Trwają wakacje, witając przybyłych do nas Gości dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Komentarze

komentarze