Ogłoszenia – 17 grudnia 2023 r.

III Niedziela Adwentu

  1. Dzisiejszą niedzielą, nazywaną w liturgii Nie­dzielą Gaudete – Radości, rozpoczynamy III Tydzień najkrótszego z możliwych Adwentu – czas modlitwy w intencji chrześcijańskiego życia rodzin. W dalszym ciągu zapraszamy do udziału w roratach, które w naszej parafii odprawiane są codziennie od poniedziałku do soboty.
  2. U ministrantów można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, Biuletyn Parafialny, świece Caritas „Wigilijnego Dzieła Świątecznej Pomocy dzieciom” w cenie 12 złotych – małe i 20 złotych-duże. Caritas we Władysławowie serdecznie dziękuję za przekazaną przez Chłapowskich parafian w wykonaniu 22 tytek żywność do Pracowni O. Pio.
  3. Spowiedź przedświąteczna odbędzie się w czwartek 21 grudnia od 17.30 do 19.00. Będzie dwóch zaproszonych kapłanów.
  4. Serdecznie dziękuję za ofiary składane za opłatek na cele budowlane, za te składane na utrzymanie parafii, budowę kościoła, na kwiaty i sprzątanie kościoła. W zeszłą niedzielę zebraliśmy na Kościół katolicki na terenach byłego ZSRR 680 PLN. Dzisiaj zbiórka do puszki na ogrzewanie kościoła.
  5. Dzisiaj po Mszy św. o 10.30 katecheza dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klasy I i II szkoły ponadpodstawowej lub jutro o 19.00.
  6. Bóg zapłać za kolektę budowlaną.
  7. W internecie i za chwile w biuletynie parafialnym pojawi się informacja o czerwcowej (3-5) pielgrzymce dzieci pierwszokomunijnych i chętnych na Warmię i Mazury. W internecie i w gablotce z tyłu kościoła podany został rozkład kolęd.
  8. Biuro parafialne w tygodniu będzie czynne o stałych porach we wtorek i czwartek.
  9. Za tydzień wigilia. Msze św. z liturgią czwartej niedzieli adwentu o 17.00 w sobotę i w niedzielę o 8.00 i 10.30. W wigilię Nie będzie Mszy św. o 16.00. Wieczorem o 21.00 Msza św. wigilijna, zaś o północy pasterka. Pasterkę poprzedzi Akatyst – Pień ku czci Bogarodzicy. Już zapraszamy na godz. 23.20. W pierwszy i w drugi dzień świąt Msze św., jak w niedzielę.
  10. W poniedziałek pożegnaliśmy naszego parafianina + Alfonsa Hintzke z ul. Poprzecznej. Przeżył 83 lata.

Zapraszając do dobrego przeżywania adwentu życzę wszystkim dobrego tygodnia i wytrwania w adwentowych postanowieniach. Prośmy Boga, by nam błogosławił.

Ksiądz Proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze