Ogłoszenia – 17 kwietnia 2022 r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Sprawowaną dzisiejszej nocy liturgią Wigilii Paschalnej, połączoną z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych rozpoczęliśmy obchody Świąt Wielkanocnych. Po wielkopostnym przygotowaniu wkraczamy w świętowanie Paschy. W dzisiejszą uroczystość zachęcamy do duchowej łączności z Ojcem Świętym, który o godz. 12. podczas modlitwy „Regina Coeli” udzieli błogosławieństwa Urbi et Orbi – Miastu i Światu. Przyjmując je z wiarą można uzyskać odpust zupełny. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny przypada dzień solidarności z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, Gdańskim Seminarium Duchownym i Uniwersytetem Stefana kardynała Wyszyńskiego. O 10.30 aspiranci zostaną włączeni w poczet ministrantów.
 2. Od wtorku do piątku o godz. 18.45 trwa nowenna przed uroczystością bierzmowania i próby do bierzmowania, zaś podczas koronki odmawiamy nowennę przed uroczystością odpustową.
 3. Zbiórka dla ministrantów przed uroczystością bierzmowania w środę o 19.30.
 4. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Spowiedź święta dla kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków w piątek po próbie około 19.30 lub o 9.00 w sobotę rano.
 6. W sobotę o 9.00 pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych.
 7. Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem biskupa Wiesława Szlachetki odbędzie się w Wigilię Święta Miłosierdzia Bożego w sobotę 23 kwietnia o godz. 15.00. Ks. biskup wprowadzi do świątyni relikwie ks. Michała Sopoćki i udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas I i II szkoły ponadpodstawowej. Nie będzie procesji eucharystycznej, ale odbędzie się uroczysty ingres do świątyni. Koronkę Miłosierdzia odmówimy w tym dniu o 14.30. W II Niedzielę Wielkanocną czyli Miłosierdzia Bożego, 24 kwietnia br., zbierane będą we wszystkich parafiach oraz kościołach rektorskich ofiary do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji Gdańskiej na wsparcie działań na rzecz osób ubogich i potrzebujących. Środki zebrane w tym roku zostaną przeznaczone na wsparcie uchodźców z Ukrainy.
 8. W kolejne niedziele począwszy od 2 wielkanocnej aż do Wniebowstąpienia Pańskiego procesja z figurą Zmartwychwstałego odbędzie się przed sumą o 8.00. Na procesję zapraszam dzieci do noszenia poduszek
 9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć u ministrantów Biuletyn Parafialny i Gościa Niedzielnego.
 10. Dziękuję wszystkim, którzy zadbali o duchowe przeżycie świąt: diakonowi, panu organiście, jego kolegom, lektorkom i ministrantom, także tym starszym, dzieciom komunijnym i ich rodzicom, tym co czuwali w dzień i w nocy na adoracji, tym, którzy nieśli chorągwie i baldachim. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali Ciemnicę i Grób Pański, strażakom za przygotowanie ogniska i oprawę przy grobie.
 11. Dziękuję wszystkim, którzy pamiętają o ofiarach na sprzątanie kościoła, tych składanych na tacę na utrzymanie parafii, tych złożonych na kwiaty do Grobu Pańskiego i ciemnicy. Dziękujemy za jałmużnę wielkopostną.
 12. Ksiądz Adam z Chałup składa podziękowanie za nasze wsparcie przygotowań chałupskiem parafii do konsekracji kościoła.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze