Ogłoszenia – 17 lipca 2016 r.

XVI Niedziela Zwykła

  • Dziś oprawę muzyczną każdej Mszy św. zapewnia pan Tomasz Dorniak i Zespół Massuana. Po Mszy świętej będzie można zakupić płytę z nagraniami zespołu. Pan Tomasz zaprasza do salki na plebanię dziś na godz. 16:00 i w poniedziałek na 11:00 na wykład „Stop dla raka”. Wstęp wolny.
  • W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek świętego Szymona z Lipnicy, w środę błogosławionego Czesława, w piątek świętą Marię Magdalenę, w sobotę świętą Brygidę Patronkę Europy. W przyszłą niedzielę w związku ze zbliżającym się dniem kierowcy po Mszach świętych poświęcenie pojazdów. Ofiary złożone przy tej okazji za emblematy religijne do pojazdów z modlitwą do św. Krzysztofa przeznaczone zostaną na samochód dla misjonarzy.
  • Pragniemy przypomnieć, że w czasie wakacji nie odprawiamy w niedziele Mszy św. o 16:00. Jest ona przesunięta na godzinę 20:00. Równocześnie przypominamy, że sobotnia Msza święta o godz. 18:00 sprawowana jest z liturgii niedzielnej.
  • Wszystkich gości nawiedzających naszą świątynię chciałbym poinformować, że jest ona kościołem jubileuszowym, w którym codziennie można uzyskać odpust zupełny i w którym także codziennie odmawiana jest o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. W każdy czwartek od godz. 9:15-10:15 jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiedź święta jest przed każdą Mszą świętą w niedziele i przed Mszą świętą o 17:00 i 18:00 w dni powszednie.
  • Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nasz parafialny biuletyn.
  • Do posprzątania kościoła prosimy mieszkańców domów przy ul. Kopalnianej i Solnej.

Witając przybyłych do nas Gości, dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania Dnia Pańskiego. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze