Ogłoszenia – 17 lipca 2022 r.

XVI Niedziela Zwykła

  1. Wszystkich gości, których serdecznie witamy zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godz. 15.00. W środę w naszej parafii po Mszach świętych Nowenna do MBNP, zaś w czwartek od 9.15-10.15 adoracja Najświętszego Sakramentu. Przypominamy, że spowiedź w naszej parafii jest tylko przed Mszą św. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie.
  2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. kanonika Krzysztofa Ławrukajtisa – proboszcza mojej rodzinnej parafii MBNP w Gdańsku-Brętowie. ks. Krzysztof głosi słowo Boże i prosi po mszach świętych o wsparcie budowy swojego kościoła.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym w piątek przypada święto św. Marii Magdaleny, w sobotę święto św. Brygidy zakonnicy. W przyszły poniedziałek przypada wspomnienie nie św. Jakuba i Krzysztofa. Z tej racji w przyszłą niedzielę po mszy św. przed kościołem modlitwa za kierowców i poświęcenie samochodów oraz wszelkich pojazdów. Będą rozdawane za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na cele misyjne breloczki ze św. Krzysztofem. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.
  4. Przy głównym wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nasz parafialny biuletyn. Do nabycia także nasz parafialny kalendarz na 2022 rok w cenie 25 PLN i książka o parafii w Chłapowie w tej samej cenie. Dla turystów, którzy chcą się włączyć w dzieło budowy kościoła są także z tyłu przy szklanej skarbonce wyłożone cegiełki.
  5. W dni powszednie w lipcu i sierpniu można wejść na wieżę kościoła w Chłapowie, aby podziwiać panoramę okolicy. Platforma widokowa umieszczona na 20 metrze wysokości wieży, powiększona o 30 metrowe wzniesienie Chłapowa nad poziom morza rozszerza perspektywę i pozwala przy optymalnej pogodzie zobaczyć w całej krasie Półwysep Helski. Wejście jest płatne w postaci cegiełki na budowę kościoła: odpowiednio 12 PLN i 8 PLN. Jest także zamontowana luneta. W razie niepogody wieża będzie zamknięta.
  6. Po niedzielnych mszach lektorki będą rozprowadzać pod kościołem słodkie przekąski. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele budowy kościoła. Cegiełka na jedna słodycz wynosi 5 PLN.
  7. Przez całe wakacje w kościele będzie wystawa prac plastycznych, czynna po każdej Mszy Świętej, zorganizowana przez dzieci i młodzież, a także przez wąską grupę dorosłych ze Stowarzyszenia Pasjonatów Malarstwa. Członkowie w/w Stowarzyszenia są mieszkańcami Chłapowa i okolic. Zachęcamy do odwiedzenia jej. Będzie także możliwość nabycia obrazów.
  8. W niedzielę 24 lipca proboszcz Parafii św. Anny i Joachima w Gdańsku ks. Zbigniew Drzał wygłosi w naszym kościele homilię na temat Oblicza Pańskiego przedstawionego na Całunie Turyńskim. Ten nie namalowany przez człowieka Obraz papież Franciszek nazwał Ikoną Miłosierdzia Bożego. Będziemy mieli okazję nabyć obraz Oblicza Pańskiego, a także najnowszą książkę i płytę CD na ten temat, autorstwa ks. Zbigniewa w cenie 40 zł. Są to cegiełki na rzecz budowy przedszkola parafialnego w Gdańsku Letnicy dla dzieci zdrowych i niepełnosprawnych. Wszyscy Darczyńcy będą mogli otrzymać pamiątkowy różaniec do siedmiu boleści Matki Bożej wraz z rozważaniami.
  9. Biuro parafialne czynne w soboty od 8.00 do 9.00.

Ksiądz Sławomir Jan Skoblik – proboszcz

Komentarze

komentarze