Ogłoszenia – 17 marca 2019 r.

II Niedziela Wielkiego Postu –17 marca 2019 r.

  • Jak co roku, w przypadającą dziś II Niedzielę Wielkiego Postu w tzw. Niedzielę „Ad Gentes” obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pamiętamy o polskich misjonarzach pracujących w blisko 100 krajach świata ofiarując im naszą modlitwę oraz składane dziś ofiary do puszki, które pomogą misjonarzom realizować dzieła ewangelizacyjne i humanitarne.
  • Trwa okres Wielkiego Postu, w którym podejmujemy przemieniające nas dobre uczynki: post, modlitwę i jałmużnę. Jest to szczególna okazja do tego, by także w hojnym geście miłości podzielić się z bliźnimi poprzez ofiary złożone do skarbonki z napisem „Jałmużna postna”, pomagając w ten najbardziej potrzebującym. Dzieci w czasie rekolekcji otrzymały rodzinne skarbonki jałmużny postnej, które przynoszą do kościoła w Wielką Sobotę wraz ze święconką.
  • Dziś oraz w każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 15:00. Poprzedzi je Koronka do Bożego Miłosierdzia. Z udziałem w wielkopostnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej oraz Gorzki Żali związany jest przywilej odpustu zupełnego.
  • We wtorek przypada Uroczystość Świętego Józefa.
  • Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a także za symboliczną ofiarę biuletyn parafialny.
  • W przyszłą niedzielę u ministrantów można zakupić świece na stół świąteczne – paschaliki w cenie 8 złotych.

Ks. proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze