Ogłoszenia – 17 marca 2024 r.

V Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dzisiaj po Mszy św. o 10.30 spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klasy I i II szkoły ponadpodstawowej w kaplicy za prezbiterium /wejście przez zakrystię/.
  2. Dzisiaj i za tydzień lektorki będą w przedsionku kościoła rozprowadzać za cegiełkę świąteczne wyroby cukiernicze, natomiast za tydzień dodatkowo palmy i malowane w jedwabiu pisanki. Dochód przeznaczony na fundusz młodzieżowo- dziecięcy: na nagrody za konkursy, na okazjonalne wyjazdy.
  3. Jutro po Mszy św. o 10.30 spotkanie zelatorów Żywego Różańca w salce na plebanii.
  4. We wtorek uroczystość św. Józefa. Msze św. o 7.00 i 19.00.
  5. Zapraszamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali o stałych porach.
  6. Z Jastrzębiej Góry w najbliższy piątek 22.03.2023 wystartuje Ekstremalna Droga Krzyżowa, która zakończy się w Helu. Zaczyna się Mszą Świętą w Jastrzębiej Górze o 19.00, której przewodniczyć będzie ks. bp dr Piotr Przyborek.
  7. Za tydzień Niedziela Palmowa. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy świętej: 8.00, 10.30 i 16.00. oraz w sobotę o 18.00. O 8.00 będzie wykonana śpiewana pasja przygotowana przez parafian i przyjaciół pana organisty, Liturgia Mszy św. niedzielnej o 10.30 rozpocznie się między plebanią a kościołem.
  8. Polecamy waszej uwadze nowy numer Gościa Niedzielnego i aktualny biuletyn parafialny, w który zaopatrzyć się można za drobną ofiarą przy wyjściu z kościoła. W biuletynie podane zostały godziny adoracji Najśw. Sakramentu w Triduum Paschalne.
  9. Za tydzień zbiórka do puszki na kwiaty do Bożego Grobu.
  10. W zakrystii są przygotowane listy na tzw. adorację nocną z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek i z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę. Można się zapisywać.

Zapowiedź przedślubna 17 III 2024
– Mariusz Józef Patelczyk, kawaler ze Strzelna
– Agnieszka Ewa Trojka, panna z Chłapowa

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze