Ogłoszenia – 17 stycznia 2021 r.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

II Niedziela Zwykła – 17 stycznia 2021 r.

1. Dzisiaj przypada XXIV Dzień Judaizmu w Kościele katolickim pod hasłem: „Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście” (Pwt 30,15).
  2. Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc (por. J 15,5-9), który obchodzony jest do 25 stycznia.
  3. W czwartek przypada wspomnienie św. Agnieszki. W tym dniu będziemy modlić się także za nasze kochane Babcie z okazji ich święta, a dzień później za dziadków.
  4. W tym roku z racji pandemii nie odbędzie się Parafialna Zabawa Karnawałowa.
  5. Intencje na 2022 rok będę przyjmował od 1 lutego w biurze parafialnym.
  6. U ministrantów do nabycia za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny i Gość Niedzielny w cenie 6 złotych.
  7. Odpowiadając na pytania pojedynczych parafian o zasadność ogrodzenia przy plebani informuję, że teren został ogrodzony zgodnie z zaleceniami arcybiskupa i ks. dziekana w związku z sytuacją, jaka dzieje się w naszej ojczyźnie oraz nakazem gminy o likwidacji wjazdu na posesję, przylegającego bezpośrednio do skrzyżowania ulic Maszoperii i Zielonej.

W dalszym ciągu zapraszamy do adoracji przy żłóbku. Na koniec prośmy Nowonarodzonego Zbawiciela, by błogosławił dzieło ekumeniczne Kościoła i nas tu zgromadzonych.