Ogłoszenia – 18 czerwca 2017 r.

XI Niedziela Zwykła – 18 czerwca 2017 r.

  • Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie ks. dr Leszka Jażdżewskiego, wykładowcę historii Kościoła w GSD i dyrektora Archiwum Archidiecezji Gdańskiej i alumna naszego seminarium. Dzisiejszy dzień w naszym dekanacie jest szczególną okazją do modlitwy za nasze seminarium. Dziś o 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Litania do Najświętszego Serca Jezusa.
  • Z racji przeżywanej w czwartek uroczystości Bożego Ciała dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeżycie tej uroczystości: niosącym feretron, chorągwie i sztandary, dzieciom sypiącym kwiaty i niosącym poduszki, a także Liturgicznej Służbie Ołtarza, budowniczym ołtarzy, dekorującym domy i wszystkim, którzy wzięli liczny udział w procesji, wyrażając w ten sposób cześć dla Jezusa Eucharystycznego.
  • W dalszym ciągu zapraszamy w Oktawie Bożego Ciała codziennie o godzinie 17:30 na nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną. Także w oktawie zapraszamy dorosłych, młodzież do noszenia chorągwi i feretronu, dzieci do sypania kwiatków.
  • W środę przypada wspomnienie świętego Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  • W czwartek, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, dokonamy poświęcenia przyniesionych wianków, ziół i kwiatów.
  • W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednocześnie jest to zakończenie roku szkolnego i Dzień Ojca. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msza święta dla uczniów naszej szkoły o godzinie 8:00. Dzień wcześniej od 16:30 okazja do spowiedzi św. W tym dniu także procesja eucharystyczna o godzinie 17:30.
  • W sobotę przypada uroczystość Narodzin świętego Jana Chrzciciela.
  • Od przyszłej niedzieli (25 czerwca) obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych: 8.00, 10.00, 11.30 i 20.00. Gościć będziemy ks. Andrzeja Bulczaka, który był na moim roku w seminarium. Od kilkunastu lat pracuje na Białorusi w diecezji witebskiej. Ksiądz Andrzej podzieli się doświadczeniem swojej pracy, a po Mszy św. będzie zbierał ofiary do puszek na rzecz swojej pracy duszpasterskiej.
  • Wyjeżdżających do Wilna zapraszam w środę 21 czerwca –  po Mszy świętej o 18.00 do salki na spotkanie. Proszę o przyniesienie zaliczki w wysokości 200 zł.
  • Z racji mojego wyjazdu z młodzieżą do Ostrzyc biuro parafialne w tym tygodniu jest czynne w czwartek i dodatkowo w piątek w godzinach od 15:15 do 16:30.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze