Ogłoszenia – 18 grudnia 2016 r.

IV Niedziela Adwentu – 18 grudnia 2016 r.

  • Dziś IV Niedziela Adwentu bezpośrednio przygotowująca nas do Świąt Bożego Narodzenia. W dalszym ciągu zapraszam do udziału w roratach do 23 grudnia. W tym tygodniu odbędzie się konkurs na najpiękniejszy własnoręcznie wykonany lampion i nagrodzimy dzieci, które wzięły udział we wszystkich roratach. Już dziś dziękuję wszystkim, którzy wzięli w nich udział i w ten sposób przygotowali się na Święta.
  • We wtorek o godz. 19:30 spotkanie opłatkowe grupy młodzieżowej.
  • Okazja do spowiedzi przedświątecznej 15 minut przed Mszami we wtorek dodatkowo w godzinach od 16:00 do 18:00. W tym dniu będą zaproszeni kapłani. W czwartek w godzinach od 11:00 do 13:00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Plan spowiedzi przedświątecznej w dekanacie morskim wywieszony został także w gablotce.
  • W wigilię Msza święta o 6:30 i 8:00, o 21:00 Msza święta wigilijna, o północy Pasterka. O 23:30 zapraszam na czuwanie przed Pasterką przygotowane przez naszą młodzież. W pierwszy i drugi dzień świąt Msze święte jak każdą niedzielę.
  • Pragnę poinformować, że wizytę duszpasterską rozpocznę w naszej parafii 2 stycznia. Z planem kolęd będzie można się zapoznać w świątecznym biuletynie i od przyszłej niedzieli w Internecie.
  • Przy wyjściu można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego, biuletyn parafialny i kalendarz parafialny. Świec „Caritas” już nie ma.
  • Chciałbym, aby w naszej parafii każdego roku dzień 6 stycznia był czasem wspólnego kolędowania. Zapraszam rodziny do wspólnego śpiewu w tym dniu na godzinę 17:00. Mile widziane instrumenty i soliści w poszczególnych klanach.
  • Pod chórem u radnych można złożyć podpis pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Mama, Tata i Dzieci”. Celem inicjatywy jest zebranie jednego miliona podpisów popierających projekt prawa gwarantującego, że w prawie Unii Europejskiej małżeństwo będzie rozumiane jako związek kobiety i mężczyzny i odpowiednio do tego będzie rozumiane pojęcie rodziny. Projekt też zawiera gwarancje, że UE nie będzie wpływać na rozumienie małżeństw w prawie wewnętrznym państw członkowskich.
  • Życzę wszystkim owocnego przeżywania ostatnich dni adwentu. Wspólnie prośmy Boga, by nam na ten czas błogosławił.

Modlitwa o udzielenie łaski przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Świętego Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą. Amen.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze