Ogłoszenia – 18 lipca 2021 r.

XVI Niedziela Zwykła

  1. Wszystkich gości, których serdecznie witamy zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godz. 15.00. W środę w naszej parafii po Mszach świętych Nowenna do MBNP, zaś w czwartek od 9.15-10.15 adoracja Najświętszego Sakramentu. Przypominamy, że spowiedź w naszej parafii jest tylko przed Mszą św. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie.
  2. Dziękujemy za stosowanie się do zaleceń epidemicznych w postaci noszenia maseczek w obiektach zamkniętych, czyli także w kościele.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym w czwartek przypada święto św. Marii Magdaleny, w piątek święto św. Brygidy zakonnicy, w sobotę Św. Kingi. W niedzielę przypada wspomnienie nie św. Jakuba i Krzysztofa. Z tej racji w przyszłą niedzielę po mszy św. przed kościołem modlitwa za kierowców i poświęcenie samochodów oraz wszelkich pojazdów. Będą rozdawane za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na cele misyjne breloczki ze św. Krzysztofem. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.
  4. Przy głównym wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nasz parafialny biuletyn. Do nabycia także nasz parafialny kalendarz na 2022 rok w cenie 20 PLN. Z przodu przy świeczniku wyłożony jest „Promyczek Dobra” dla dzieci w cenie 5 PLN i za dobrowolną ofiarą książeczka o Bożym Miłosierdziu. Dla turystów, którzy chcą się włączyć w dzieło budowy kościoła są także z tyłu przy szklanej skarbonce wyłożone cegiełki.
  5. W dni powszednie w lipcu i sierpniu można wejść na wieżę kościoła w Chłapowie, aby podziwiać panoramę okolicy. Platforma widokowa umieszczona na 20 metrze wysokości wieży, powiększona o 30 metrowe wzniesienie Chłapowa nad poziom morza rozszerza perspektywę i pozwala przy optymalnej pogodzie zobaczyć w całej krasie Półwysep Helski. Wejście jest płatne w postaci cegiełki na budowę kościoła: odpowiednio 12 PLN i 8 PLN. Dla bojących się wysokości, lub nie mogących się wspinać, jest przygotowana w Internecie namiastka atrakcji w postaci obrazu z kamery internetowej:  https://chlapowo.webcamera.pl/. Jest także zamontowana luneta. W razie niepogody wieża będzie zamknięta.

Na nowy tydzień pracy i odpoczynku przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

Ksiądz Sławomir Skoblik – proboszcz parafii

Komentarze

komentarze