Ogłoszenia – 18 października 2020 r.

XXIX Niedziela Zwykła – 18 października 2020 r.

Tydzień Misyjny

  1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Według danych Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, na świecie pracuje około 2000 polskich misjonarzy. Blisko połowa polskich misjonarzy pracuje w Afryce. Na misjach przebywa 13 polskich biskupów – posługują m.in. w Brazylii, Boliwii, Kamerunie, Kazachstanie, na Madagaskarze i Papui Nowej Gwinei. 
  2. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, we wtorek św. Jana z Kęt, w czwartek przypada wspomnienie św. Jana Pawła II.
  3. W dalszym ciągu zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30, dzisiaj po Mszy św. o 16.00. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16.00.
  4. W związku ze zbliżającymi się dniami modlitwy za zmarłych, przy wyjściu kościoła wyłożone są kartki z wypominkami, które będzie można składać na tacę lub w kancelarii. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczamy na inwestycje budowlane. Bardzo proszę o czytelne wypełnianie wypominek najlepiej w mianowniku. Nie umieszczamy na wypominkach imion i nazwisk osób błogosławionych i świętych, a także tych, których proces beatyfikacyjny trwa tzw. sług Bożych, jak kard. Stefan Wyszyński.
  5. Przy wyjściu u ministrantów do nabycia aktualna prasa religijna. Dziś zbiórka do puszki przed kościołem na cele misyjne.
  6. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy.
  7. Do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy 650 złotych.
  8. Polecam waszej pamięci ofiary dobrowolne na sprzątanie kościoła. Dzisiaj liczenie wiernych w kościołach w Polsce. Proszę o wychodzenie powoli, aby ministranci zdążyli wszystkich policzyć.

Dziękując za wspólną modlitwę życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Pamiętajmy w modlitwie o misjach. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ksiądz Sławomir Skoblik – proboszcz parafii

Komentarze

komentarze