Ogłoszenia – 18 września 2016 r.

XXV Niedziela Zwykła

 • Zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii w bieżącym roku szkolnym dzisiaj po Mszy świętej o 10:30 w kościele. To zaproszenie kieruję do młodzieży klas II i III gimnazjum. Spotkanie dla rodziców młodzieży bierzmowanej także dzisiaj po Mszy świętej o 16:00. Pierwsza katecheza dla młodzieży klas II i III gimnazjum najbliższą środę o godz. 19:00 w kościele.
 • Chór ma swoje próby w poniedziałek o godz. 9:00. Pani Halinka zaprasza do wspólnego śpiewu także mężczyzn.
 • Zapraszam rodziców naszych ministrantów na spotkanie we wtorek o godz. 19:00 do salki na plebanię.
 • W środę przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest ona wpisana w całoroczną adorację poszczególnych parafii naszej archidiecezji. Jest to dzień pracy, ale w miarę możliwości zapraszam do godzinnej adoracji. Dla pewnego porządku podzieliłem godziny adoracji na róże różańcowe i na ulice.
 • W piątek zapraszam na 19:00 do salki wszystkich, którym na sercu leży sprawa duszpasterstwa młodzieży. Chodzi o osoby chcące śpiewać i grać w zespole muzycznym, chcące zadbać o liturgię Mszy świętej dla młodzieży, spotykać się na wspólnej modlitwie.
 • Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 9:00, ministrantów młodszych w sobotę o godz. 10:00 w salce ministranckiej. W sobotę na godz. 11:00 do salki parafialnej zapraszam dziewczęta od czwartej klasy wzwyż, które chciałyby posługiwać w liturgii słowa w czasie mszy świętych, zwłaszcza o 10.30. To będzie spotkanie informujące z racji meczu ministrantów Chłapowo-Władysławowo.
 • W przyszłą niedzielę po mszy świętej o 16:00 spotkanie wszystkich wyjeżdżających na Dolny Śląsk. Przynosimy całość opłaty.
 • W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia we wtorek wspomnienie świętych męczenników z Korei, w środę świętego Mateusza. W piątek świętego Ojca Pio. Solenizantom i Jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święto składamy serdeczne życzenia wielu Bożych łask i wstawiennictwa świętych patronów.
 • Chciałbym serdecznie podziękować za wieloletnią posługę pani Marysi i pani Uli, które dbały o czystość ołtarza i bielizny kielichowej. Dziękuję także za przejęcie sztafety przez panią Lucynę i Justynę. Pani Dorota idzie na urlop macierzyński. Z tej racji bardzo proszę osobę chętną do czasowej opieki nad wystrojem kościoła.
 • Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” i biuletyn parafialny.
 • Do piątkowego posprzątania kościoła prosimy mieszkańców domów przy ul. Władysławowskiej 2-8, Latającego Holendra i Pirackiej.

Modlitwa o udzielenie łaski przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Świętego Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą. Amen.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze