Ogłoszenia – 19 grudnia 2021 r.

IV Niedziela Adwentu

 1. Dziś IV Niedziela Adwentu. Do czwartku z racji spowiedzi w dekanacie nie ma wieczornych Mszy świętych! Roraty trwają do czwartku tylko rano o 6.30. W poszczególne dni Wielki Finał tegorocznych rorat. Nagrodzimy tych, co mają najpiękniejszy lampion, tego, kto najczęściej gościł Maryję w jej figurce w domu, tych, co byli na wszystkich nabożeństwach.
 2. Spowiedź przedświąteczna odbędzie się we wtorek 21 grudnia od 18.00 do 19.00. Będzie dwóch zaproszonych kapłanów.
 3. Biuro parafialne czynne we wtorek środę, w czwartek nieczynne!
 4. W Wigilię Msza święta o 6.30. O 21.00 Msza św. wigilijna, o północy Pasterka. W pierwszy i drugi dzień świąt Msze święte jak w każdą niedzielę. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o 10.30 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 5. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na utrzymanie parafii, na kwiaty i sprzątanie kościoła i te przesyłane na konto parafialne. Trzy rodziny ufundowały świeczniki i świece do ołtarza. Zabłysną nam w Święta Bożego Narodzenia. Bóg zapłać!
 6. Dzisiaj po Mszy świętej o 10.30 katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Dzisiaj także po Mszach św. w przedsionku kościoła nasze lektorki rozprowadzają pierniki świąteczne i sianko na stół wigilijny.
 7. Abp Tadeusz Wojda wskazał możliwości przeprowadzenia w tym roku wizyty duszpasterskiej w naszej archidiecezji: Tradycyjna wizyta duszpasterska w domach tych wiernych, którzy wyraźnie o nią poproszą („kolęda na zaproszenie”).
 • Wzorem ubiegłego roku zaproszenie wiernych do kościoła na Mszę św. w intencji poszczególnych parafian (np. według tradycyjnego planu wizyty duszpasterskiej).
 • Połączenie dwóch poprzednich form, czyli zorganizowanie Mszy św. dla wiernych z poszczególnych rejonów parafii oraz odwiedziny tych osób, które wyraźnie o to poproszą.
 • W związku z brakiem „regularnej” wizyty kolędowej abp Wojda zasugerował, by zaprosić osoby, które wprowadziły się niedawno do parafii na spotkanie w biurze parafialnym w celu zapoznania ich ze sprawami duszpasterskimi oraz zaproszenia do czynnego udziału w życiu Kościoła.
 • W związku z powyższym, tych, którzy z racji epidemicznych boją się przyjąć księdza i ministrantów po kolędzie, zapraszam w Nowym Roku po 9 stycznia na Msze św. dla poszczególnych rejonów parafii o 16.30. Zostaną one odprawione w intencji parafian. Ich harmonogram podam w najbliższym czasie. Po Mszy św. zostaną rozdane buteleczki z wodą święconą i obrazki kolędowe z modlitwą błogosławieństwa domów, którą po powrocie z kościoła niech odmówi senior rodziny i pokropi wodą święconą dom. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę kolędową, którą przeznaczamy w części na utrzymanie parafii i na cele budowlane, na kontynuację prac przy elewacji kościoła, jak i będzie możliwość tradycyjnego wsparcia funduszu ministranckiego.
 • Jednocześnie do tych domów, których gospodarze poprzez wyraźną deklarację wyrażą chęć przyjęcia kolędników, udam się z wizytą duszpasterską po Mszy świętej około 17.30 odpowiednio do harmonogramu kolęd. Proszę chęć przyjęcia kolędy wyrazić smsem, mailem lub bezpośrednio u mnie w zakrystii do 9 stycznia. Mój numer telefonu: 602 574 613. Stacjonarny telefon został wyłączony.
 1. Przy wyjściu można nabyć nowy numer podwójny Gościa Niedzielnego, biuletyn parafialny. Można jeszcze nabyć opłatek w zakrystii. Świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom już nie ma. Kwotę 100 złotych, pozyskaną ze sprzedaży świec, przekazałem do punktu Caritas we Władysławowie.
 2. W tym tygodniu pożegnaliśmy Jakuba Jekę z ulicy Władysławowskiej. Zapatrzony świętym namaszczeniem przeżył lat 85.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze