Ogłoszenia – 19 listopada 2017 r.

XXXIII Niedziela Zwykła

  • Dobiega końca rok liturgiczny. Dzisiaj przeżywamy 33 niedzielę zwykłą w ciągu roku. Za tydzień niedziela Chrystusa Króla, która jest świętem patronalnym Gdańskiego Seminarium Duchownego. W Liście apostolskim Misericordia et misera wydanym na zakończenie Roku Miłosierdzia Ojciec Święty Franciszek ogłosił Światowy Dzień Ubogich, który po raz pierwszy będziemy obchodzić w całym Kościele w przyszłą niedzielę, 19 listopada. Archidiecezja Gdańska, zgodnie z zachętą papieża Franciszka, aby „godnie przygotować się do przeżycia uroczystości naszego Pana Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, który utożsamiał się z maluczkimi i ubogimi” podejmie inicjatywę „Karty Miłosierdzia” z wypisanymi uczynkami miłosierdzia. Znajdą się tam trzy działania, z których proponuję wybrać i zrealizować jedno. Karty będą rozdawane w parafiach w przyszłą niedzielę.
  • W bieżącym tygodniu wspominać będziemy w poniedziałek świętego Rafała Kalinowskiego, we wtorek przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, w środę świętej Cecylii. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe.
  • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, w którego egzemplarz tradycyjnie można zaopatrzyć się z tyłu kościoła.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze