Ogłoszenia – 19 listopada 2023 r.

XXXIII Niedziela Zwykła

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Ubogich pod hasłem Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka (Tb 4, 7) i Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.
  2. W bieżącym tygodniu wspominać będziemy w poniedziałek św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek Ofiarowanie NMP, w środę św. Cecylię – patronkę muzyki kościelnej, w piątek św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe.
  3. W sobotę nie ma spotkań formacyjnych dla ministrantów, lektorek i oazowiczów.
  4. Odpust parafialny przypada w tym roku w poniedziałek 4 grudnia 2023 roku. Sumę odpustową o godz. 17.00 poprowadzi i Słowo Boże wygłosi ksiądz kanonik Zygmunt Jankowski – proboszcz karwieńskiej parafii i dziekan dekanatu żarnowieckiego.
  5. Puszka na pomoc Kościołowi w Potrzebie – 650 złotych.
  6. Przy wyjściu do nabycia nowy numer pisma „Gość Niedzielny” w cenie 10 złotych i nasz parafialny biuletyn, w którym przedruk papieskiego Orędzia na Światowy Dzień Papieski.
  7. W zeszłym roku grzaliśmy kościół cztery miesiące od 29 listopada do Świąt Wielkanocnych. Z tej racji dzisiaj i w I niedzielę adwentu zbiórka do puszek na ogrzewanie kościoła.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik