Ogłoszenia – 19 lutego 2017 r.

  • W tym tygodniu nastąpiła zmiana na urzędzie dziekana. Dotychczasowy dziekan ks. proboszcz Piotr Lewańczyk został proboszczem Parafii Św. Karola Boromeusza w Wejherowie. Na jego miejsce z Wejherowa do Chałup przybył ksiądz Adam Pleskot, przejmując jednocześnie urząd dziekana.
  • W bieżącym tygodniu obchodzimy we wtorek Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła, w czwartek wspomnienie świętego Polikarpa. W tym dniu przypada 26 rocznica święceń biskupich Księdza Arcybiskupa Metropolity. Polecamy jego osobę i urząd modlitwie wiernych.
  • Rekolekcje dla dorosłych i dzieci szkoły podstawowej odbywać się będą w naszej parafii od środy popielcowej do piątku. Program szczegółowy zamieszczony jest w biuletynie i na stronie internetowej parafii. Młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna ma swoje rekolekcje w parafii na terenie której położona jest szkoła.
  • Dziękuję za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na cele budowlane. Dzięki tym środkom, pieniądzom pozyskanym jako dochód z zabawy i zebranym podczas zbiórek po parafiach trwają prace na zapleczu kościoła: aktualnie przy robieniu łazienki i tynkowaniu kaplicy za prezbiterium. Zlecone są prace montażu ogrzewania pomieszczeń nad zakrystią, w kaplicy i w toalecie. Trwają też prace remontowe na plebanii i są już przygotowane środki na opłatę czterech okien do zakrystii i jednego okna na ścianę południową do kościoła. Do czasu akceptacji przez kurię przygotowywanego na kwiecień projektu wnętrza kościoła, fundusz budowlany obejmować będzie wymianę okien w południowej ścianie kościoła i w kaplicy. Z powodu mrozu prace wykończeniowe na suficie i montaż okien uległy przesunięciu.
  • Jeszcze raz dziękuję za wolontariat przy organizacji i prowadzeniu zabawy karnawałowej oraz przy montażu barierek na schodach prowadzących do zakrystii i malowaniu pomieszczeń w piwnicy i na plebanii. W przyszłym roku zabawa planowana jest na 20 stycznia.
  • Od poniedziałku do piątku w godzinach od 15:30 do 16:30 w biurze parafialnym przyjmowane są intencje na 2018 rok. Są wolne intencje w miesiącach wakacyjnych tego roku.
  • Pragnę poinformować, że uroczystość bierzmowania odbędzie się w naszej parafii 1 czerwca o godzinie 18:00. Poprowadzi ją ksiądz Arcybiskup Metropolita. Z tej racji chciałbym spotkać się z rodzicami kandydatów do bierzmowania w poniedziałek (27 lutego) o godzinie 19:00 w kościele. Na spotkanie zaproszeni są także kandydaci.
  • W tym tygodniu pożegnaliśmy Jana Renusz. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze