Ogłoszenia – 19 marca 2017 r.

III Niedziela Wielkiego Postu – 19 marca 2017 r.

  • Trwa okres Wielkiego Postu, w którym podejmujemy przemieniające nas dobre uczynki: post, modlitwę i jałmużnę. Jest to szczególna okazja do tego, by także w hojnym geście miłości podzielić się z potrzebującymi poprzez „jałmużnę postną”, pomagając w ten sposób najbardziej potrzebującym. Skarbonka na Jałmużnę i na kwiaty do Grobu Pańskiego znajduje się pod chórem.
  • Przed tygodniem, w II Niedzielę Wielkiego Postu w tzw. Niedzielę „Ad Gentes” podczas Dnia Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami zbieraliśmy na pomoc polskim misjonarzom na realizację dzieł ewangelizacyjnych i humanitarnych. Bóg zapłać za ofiary na cele budowlane. Trwa malowanie na plebanii jak i prace w kaplicy za prezbiterium.
  • Dziś oraz w każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 15:15.
  • Jutro przypada przeniesiona z niedzieli uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W przyszłą sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas Mszy świętej o 17:00 będzie można złożyć przyrzeczenia duchowej adopcji. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej modlitwie. Czym jest Duchowa adopcja? Informacje na jej temat zostały zamieszczone w biuletynie, który wraz z Gościem Niedzielnym można nabyć tradycyjnie u ministrantów. Są także jeszcze paschaliki na świąteczny stół.
  • W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową: dla dzieci i młodzieży o godzinie 16:00, dla dorosłych o 17:30. Z udziałem w wielkopostnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej oraz Gorzki Żali związany jest przywilej odpustu zupełnego.
  • Z racji prowadzonych w dwóch parafiach rekolekcji w tym i przyszłym tygodniu ksiądz proboszcz będzie dostępny w biurze parafialnym w czwartek i piątek od 15:30 do 16:30.
  • Burmistrz Władysławowa serdecznie zaprasza mieszkańców Chłapowa na zebranie wiejskie – 28 marca 2017 roku do remizy.
  • Zebranie Rady Parafialnej 3 kwietnia o godzinie 19:00 na plebanii.
  • Zachęcamy do przynoszenia na plebanię fantów na loterię w ramach festynu parafialnego, który odbędzie się 20 maja.
  • W przyszłym tygodniu zmiana czasu. Z soboty na niedzielę śpimy krócej.

Dziękując za wspólna modlitwę, życzymy wszystkim owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu, czasu pokuty i nawrócenia. Niech nam Bóg błogosławi.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze