Ogłoszenia – 19 marca 2023 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu [Laetare]

  1. Dzisiaj niedziela radości (Laetare). W połowie czasu pokuty Kościół zaprasza nas do radości, której źródłem jest sam Bóg i Jego wierna miłość. Część z nas odczuwa radość z wytrwania w wielkopostnych postanowieniach. W okresie Wielkiego Postu Kościół zachęca nas także do podejmowania przemieniających nas postanowień, do spełniania dobrych uczynków i do podzielenia się z najbardziej potrzebującymi bliźnimi poprzez ofiary złożone do skarbony z „Jałmużną wielkopostną”.
  2. Dziś Gorzkie Żale o 15.00. Poprzedzi je Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  3. W poniedziałek przypada uroczystość świętego Józefa – Oblubieńca NMP, w sobotę Uroczystość Zwiastowania NMP. Dodatkowa Msza święta za parafian w sobotę o 11.00, podczas której złożymy przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  4. W tygodniu biuro parafialne czynne w stałych godzinach urzędowania tylko w czwartek.
  5. Z Jastrzębiej Góry 31.03.2023 wystartuje Ekstremalna Droga Krzyżowa, która zakończy się w Helu. Zaczyna się Mszą Świętą o godzinie 19:00 w Jastrzębiej Górze, której przewodniczyć będzie ks. bp dr Piotr Przyborek.
  6. Polecam waszej uwadze nowy numer Gościa Niedzielnego i aktualny biuletyn parafialny, w który zaopatrzyć się można za drobną ofiarą przy wyjściu z kościoła. Są do nabycia u ministrantów świece – paschaliki w cenie 20 złotych.
  7. Na pomoc Ukrainie zebraliśmy do puszki w ubiegłą niedzielę 460 złotych.
  8. W zakrystii są przygotowane listy na tzw. adorację nocną z Wielkiego czwartku na Wielki Piątek i z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę. Można się zapisywać.
  9. W przyszła niedzielę zmiana czasu z zimowego na letni, tzn. śpimy o godzinę krócej.

Ksiądz proboszcz Sławomir Jan Skoblik

Komentarze

komentarze