Ogłoszenia – 19 sierpnia 2018 r.

XX Niedziela Zwykła – 19 sierpnia 2018 r.

  • Trwa sierpień – miesiąc ważnych rocznic, wśród których znajduje się 74. rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego [1 VIII], 62. rocznica Jasnogórskich Ślubów Narodu, 98. Cudu nad Wisłą, a także 38. rocznica narodzin „Solidarności”. Od 1984 r. sierpień obchodzony jest jako miesiąc trzeźwości, bowiem powagę tych wydarzeń, wielu podkreśla m.in. podejmowaną abstynencją i modlitwą o trzeźwość narodu, do czego zachęca nas jak co roku także Episkopat Polski. Treść tej zachęty publikowany jest w biuletynie parafialnym.
  • Wszystkich gości, których serdecznie witamy zachęcamy po Mszy świętej do adoracji relikwii świętego Jana Pawła II, które są wystawione na marmurowym klęczniku i zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godzinie 15.00. W środę w naszej parafii po Mszach świętych Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia przypadają następujące wspomnienia: we wtorek świętego Piusa X, we środę NMP Królowej, w piątek świętego Bartłomieja, w niedzielę 26 sierpnia Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu Bożych łask.
  • Na czas wyjazdu księdza proboszcza z dziećmi z naszej parafii do Krakowa (20 – 26 sierpnia na plebanii będzie rezydował ksiądz Waldemar Cwynar z archidiecezji wrocławskiej i ksiądz Arkadiusz Harbar z diecezji świdnickiej. Biuro parafialne będzie czynne w stałych godzinach.
  • Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” i zaopatrzyć się w biuletyn. Jest do nabycia także książka o Chłapowie, wydana z okazji 25-lecia Parafii. Jej koszt 25 złotych+ (to forma cegiełki na budowę kościoła). Są też do nabycia ceramiczne kropielnice do naszych mieszkań w cenie 20 złotych – to też forma cegiełki – piękna religijna pamiątka, a jednocześnie służąca jako egzorcyzm, Znak krzyża wodą święconą w progu domu nie pozwala złego wprowadzać z ulicy do naszych rodzin, gładzi grzechy lekkie. Jest też kalendarz parafialny w cenie 20 złotych.
  • Księża Chrystusowcy zapraszają codziennie na filmy chrześcijańskie do Domu Parafialnego we Władysławowie. Bliższe informacje w gablotkach.
  • Dzisiaj Ksiądz proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę kościoła w Sanktuarium Matki Boskiej Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie.
  • W miesiącu sierpniu, a zwłaszcza w bieżącym tygodniu są wolne intencje Mszy świętych. Zachęcamy, by sprawy rodzinne, dziękczynno-błagalne włączając w najważniejszą modlitwę Kościoła – Eucharystię. Intencje zamawiamy na bieżący tydzień dziś u księdza Arka w zakrystii lub w tygodniu w biurze parafialnym.
  • Kolejne spotkanie dla wyjeżdżających do Petersburga 26 sierpnia o godzinie 18.00. Paszporty i zdjęcia oraz wnioski o wizę przynosimy do salki na plebanię.

Trwają wakacje, witając przybyłych do nas Gości dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo. 

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze