Ogłoszenia – 19 września 2021 r.

XXV Niedziela Zwykła

  1. Dziś przypada Dzień Modlitw w intencji Środków Społecznego Przekazu. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym w poniedziałek przypada wspomnienie męczenników koreańskich, we wtorek święto Mateusza Apostoła, w czwartek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia
  2. 22 września w środę nasza parafia ma wyznaczoną adorację Najświętszego Sakramentu. Ta wieczysta adoracja trwająca cały rok w parafiach naszej diecezji jest okazją do modlitwy w intencji naszej parafii, wspólnoty archidiecezjalnej, w intencji Kościoła powszechnego i naszych osobistych. W biuletynie i na stronie WWW. zamieszczony jest porządek adoracji.
  3. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” i biuletyn parafialny.
  4. 19 września od godziny 10.00 do 16.00 w budynku OSP w Chłapowie będzie można dokonać spisu powszechnego ludności bezpośrednio u Rachmistrza.
  5. 29 czerwca tego roku, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Ojciec Święty Franciszek, podczas Mszy Świętej sprawowanej w Bazylice św. Piotra w Rzymie, wręczył Arcybiskupowi Tadeuszowi Wojdzie SAC paliusz metropolity. Uroczyste nałożenie paliusza Metropolicie Gdańskiemu odbędzie się w niedzielę, 26 września, o godz. 11:30 podczas Mszy Świętej sprawowanej w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie. Paliusz, w imieniu papieża Franciszka nałoży Nuncjusz Apostolski w Polsce Arcybiskup Salvatore Pennacchio. Paliusz to przede wszystkim symbol jedności z Ojcem Świętym. Symbolizuje on także pasterską misję arcybiskupa metropolity, który na wzór Dobrego Pasterza niesie owce na swoich ramionach. Zapraszając do udziału w powyższej uroczystości, prosimy o modlitwę w intencji Księdza Arcybiskupa Tadeusza, by – zgodnie z Jego zawołaniem biskupim „Aby była głoszona Ewangelia”– stojąc na czele Archidiecezji Gdańskiej, mógł owocnie sprawować pasterską posługę i budować Chrystusowy Kościół prowadząc nas drogami wiary.

Dziękując za wspólną modlitwę życzymy wszystkim błogosławionego dnia pańskiego i dobrego tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze