Ogłoszenia – 2 czerwca 2019 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 2 czerwca 2019 r.

• Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe połączone ze spotkaniem Żywego Różańca o godzinie 14.15, w tygodniu o godzinie 17.30.

• Rozpoczęliśmy nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zielonych Świątek. Odmawiamy ją w ramach nabożeństwa czerwcowego.

• W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek przypada wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, w środę świętego Bonifacego biskupa i męczennika, w sobotę świętej Jadwigi Królowej.

• W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek o 17.00 Msza święta wotywna o Chrystusie Najwyższym Kapłanie, a w piątek o Sercu Bożym. W pierwszy piątek odwiedziny do południa z posługą sakramentalną stałych zgłoszonych chorych, a od 16.00 okazja do spowiedzi świętej. W tym dniu przypada III rocznica śmierci księdza proboszcza Wiesława.

• Jest jedno wolne miejsce na wyjazd do Sianowa i Stryszej Budy w dniu 11 czerwca. Trwają zapisy na wrześniową pielgrzymkę do Włoch i wycieczko-pielgrzymkę do Polski Zachodniej i Berlina. W przyszłym roku we wrześniu będzie organizowana lotnicza pielgrzymka do Moskwy i Katynia.

• Parafia organizuje także wyjazd dla dzieci do Kotliny Kłodzkiej. Bliższe informacje w biuletynie i na parafialnym Facebooku, w tygodniu pojawią się w gablotce.

• Z powodu bardzo małego zainteresowania ze strony parafian współorganizacją festynu parafialnego został on odwołany.

• W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę kolekta budowlana.

• Tradycyjnie z tyłu kościoła można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz parafialny biuletyn.

Ksiądz proboszcz Sławomir Jan Skoblik