Ogłoszenia – 2 grudnia 2018 r.

I Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018 r.

 • Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy adwent – okres przygotowujący nas do Świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się także nowy rok duszpasterski. Przeżywać będziemy go pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Dzisiaj o 14.15 spotkanie Żywego Różańca.
 • Dzisiaj na sumie poświęciliśmy opłatki, które roznosić będzie po parafii pan Łukasz, Jan, Andrzej i Roman. Ofiary z opłatków przeznaczone zostaną na fundusz budowlany – opłatę okna na wieży kościoła.
 • 4 grudnia, z okazji wspomnienia św. Barbary w naszej parafii uroczystość odpustowa, której o godz. 17.00 przewodniczyć ks. dr Leszek Jażdzewski, wykładowca historii Kościoła w GSD, autor jubileuszowej książki o naszej parafii. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. Z racji święta parafii biuro we wtorek nieczynne
 • W adwencie zapraszamy do udziału w roratach, które w naszej parafii będą odprawiane codziennie: we wtorki, czwartki, soboty o 6.30, w poniedziałki, środy i piątki o 17.00. Przyjrzymy się w czasie tych rorat Duchowi Świętemu. Do udziału we wspólnych roratach wraz z Małym Gościem Niedzielnym zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, i prosimy wszystkich o przyniesienie lampionów. Pod koniec rorat docenimy wytrwałe dzieci i nagrodzimy najciekawsze własnoręcznie wykonane lampiony. Gotowe lampiony można nabyć wraz z grudniowym Małym Gościem Niedzielnym.
 • W czwartek rano adoracja Najświętszego Sakramentu od 9.15-10.15.
 • W pierwszy piątek miesiąca od godzinie 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną, od 16.00 okazja do spowiedzi świętej.
 • W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, w św. Ambrożego, w sobotę  przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu Msze św. 6.30, 9.00, 16.30 i o 17.00 z liturgią niedzielną. Na Mszy o godzinie 9.00 poświęcimy krzyżyki i medaliki dzieciom pierwszokomunijnym. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.
 • Kolejne zebranie w sprawie organizacji zabawy 10 grudnia o godzinie 19.00 w salce na plebanii.
 • U ministrantów można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, Biuletyn parafialny i „Mały Gość Niedzielny” przydatny do przeżycia tegorocznych rorat.
 • Do nabycia u ministrantów świece na stół wigilijny w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 7 złotych mała i 18 złotych duża.
 • W przyszłą niedzielę kolekta budowlana.

Ks. Sławomir Skoblik – proboszcz

Komentarze

komentarze