Ogłoszenia – 2 kwietnia 2017 r.

V Niedziela Wielkiego Postu – 2 kwietnia 2017 r.

  • Przeżywamy dziś V Niedzielę Wielkiego Postu. Krzyże zasłonięte fioletowymi tiulami przypominają nam o zbliżających się Świętach Paschalnych.
  • W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do podejmowania przemieniających nas postanowień, do spełniania dobrych uczynków i do podzielenia się z najbardziej potrzebującymi bliźnimi poprzez ofiary złożone do skarbony z „Jałmużną wielkopostną”. Także polecam Waszej ofiarności kwiaty do Grobu Pańskiego.
  • W dalszym ciągu zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie Żale z rekolekcyjnym kazaniem pasyjnym dziś o godzinie 15:15. Wcześniej o 14:15 spotkanie Żywego Różańca. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godzinie 16:00, dla dorosłych o 17:30.
  • Jutro o 19:00 spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Przed południem odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Okazja do spowiedzi świętej codziennie przed Mszą świętą, w piątek od 15:15 do Drogi Krzyżowej o 16:00. Po Mszy świętej o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Najświętszego Sercu Pana Jezusa.
  • Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Uroczysta procesja z palmami od plebanii do kościoła o godz. 10.30. Po Mszy św. rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą palmę. Przed kościołem lektorki będą rozprowadzać własnoręcznie wykonane palmy.
  • Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a także za symboliczną ofiarę nasz biuletyn parafialny.
  • Dziś także zapowiadana zbiórka do puszek na rzecz hospicjum, za tydzień kolekta budowlana, a także zbiórka do puszek na rzecz fundacji: Waleczne serduszko Jasia.
  • Zachęcam do włączenia się, bądź indywidualnie, bądź rodzinami w akcję pomocy syryjskim rodzinom: Rodzina Rodzinie.

Dziękując za wspólna modlitwę, życzymy wszystkim owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu, czasu pokuty i nawrócenia. Niech nam Bóg błogosławi.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze