Ogłoszenia – 2 kwietnia 2023 r.

Niedziela Palmowa

 1. Dzisiejszą Niedzielą Męki Pańskiej [Palmową] rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Na pamiątkę triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy święcimy palmy. Procesja z palmami od plebanii do kościoła o godz. 10.30. Także dziś w Kościele obchodzimy XXXVIII Światowy Dzień Młodzieży. Po Mszy św. o 10.30 spotkanie w salce kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 2. Dziś przed kościołem lektorki rozprowadzają własnoręcznie wykonane palmy.
 3. Dziś o godz. 15.00 ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 4. Spowiedź św. we wtorek od 16.30-17.45. Będzie trzech kapłanów. W Triduum Paschalne spowiedzi nie będzie W poniedziałek, wtorek, i środę Msze św. tylko rano. Biuro parafialne będzie czynne we wtorek o stałej porze, w czwartek nieczynne!
 5. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18. Taca na potrzeby parafii. Po liturgii adoracja w „ciemnicy” według planu podanego tydzień temu w biuletynie. Plan adoracji ponadto jest zamieszczony w Internecie i w gablotce z tyłu kościoła. Zachęcamy do zapisania się na adorację nocną po godzinie. W tym dniu po liturgii u ministrantów będzie można odebrać intencję 30-dniowej modlitwy w intencji kapłana. Na kartce będzie wypisane jego imię i rok święceń, stosowna modlitwa oraz wskazówki tej krucjaty modlitewnej.
 6. W Piątek Męki Pańskiej adoracja Najświętszego Sakramentu według podanego porządku. Liturgia wielkopiątkowa o godz. 18:00, a po niej adoracja według ustalonego porządku i nocna adoracja indywidualna. W tym dniu składka przeznaczona jest na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi świętej. Obowiązuje post ścisły – jeden posiłek do syta i dwa lekkie.
 7. W Wielką Sobotę adoracja do 21.00. Błogosławieństwo pokarmów o godz. 10, 11, 12. Na poświęcenie przynosimy skarbonki z jałmużną wielkopostną. Liturgia Wigilii Paschalnej z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych o godz. 22. Prosimy o przyniesienie świec. Po liturgii procesja rezurekcyjna. Proszę się ciepło ubrać, bo liturgia będzie trwała ok. 3 godzin. Żywy Różaniec i młodzież prosimy o przygotowanie na procesję chorągwi i sztandarów oraz feretronu. W kolejne niedziele począwszy od 3 wielkanocnej aż do Wniebowstąpienia Pańskiego procesja z figurą Zmartwychwstałego odbędzie się przed sumą o 8.00. Na procesję zapraszam dzieci do noszenia poduszek.
 8. W I i II Święto Msze święte jak w każdą niedzielę. W Niedzielę Wielkanocną o 17.00 Nieszpory kończące obchód Triduum Paschalnego.
 9. Od czwartku wielkanocnego przez kolejne 4 czwartki o 17.30 nabożeństwo wdzięczności za dar św. Jana Pawła II dla Kościoła.
 10. Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem ks. kanonika Grzegorza Klimkiewicza – proboszcza Parafii Najświętszego Zbawiciela z Łodzi odbędzie się w święto Miłosierdzia Bożego o 16.00. Po Mszy świętej procesja wokół kościoła.
 11. Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz nasz parafialny biuletyn.
 12. Dziękuję za ofiary na sprzątanie kościoła i te wrzucone do skarbonki na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Na owocne przeżywanie obchodów Wielkiego Tygodnia niech nam Bóg błogosławi.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze