Ogłoszenia – 2 lipca 2023 r.

XIV Niedziela Zwykła

  1. Dziś godz. 14.15. w kościele comiesięczne spotkanie Żywego Różańca.
  2. W liturgii tego tygodnia przypada w poniedziałek święto Tomasza Apostoła, w czwartek przypada wspomnienie Marii Teresy Ledóchowskiej, w sobotę wspomnienie św. Jana z Dukli. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy opiece świętych patronów.
  3. W czwartek Godzina Święta od 9.15 do 10.15.
  4. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę stałych, zgłoszonych chorych przed południem. Okazja do spowiedzi św. od 16.00. Po Mszy św. o 17.00 nabożeństwo ku czci Serca Bożego.
  5. W dni powszednie po wieczornych Mszach świętych przez cały lipiec i sierpień będzie można wejść na wieżę kościoła w Chłapowie, aby podziwiać panoramę okolicy. Platforma widokowa umieszczona na wieży, powiększona o 30 metrowe wzniesienie Chłapowa nad poziom morza rozszerza perspektywę i pozwala przy optymalnej pogodzie zobaczyć w całej krasie Półwysep Helski. Wejście jest płatne w postaci cegiełki na budowę kościoła: odpowiednio 12 złotych i 8 złotych. Dla bojących się wysokości, lub nie mogących się wspinać, jest przygotowana w Internecie namiastka atrakcji w postaci obrazu z kamery internetowej:  https://chlapowo.webcamera.pl/. Jest także zamontowana luneta. W razie niepogody wieża będzie zamknięta.
  6. U ministrantów w przedsionku kościoła do nabycia Gość Niedzielny w cenie 10 złotych i nasz parafialny biuletyn za symboliczną ofiarę. Do nabycia także nasz parafialny kalendarz na 2023 rok w cenie 20 złotych, ze zdjęciami naszej parafianki pani Krystyny Budzisz
  7. Przy skarbonce dla naszych gości wyłożone są cegiełki na budowę kościoła. Do mieszkańców naszej parafii zostaną one przyniesione przez panów, roznoszących koperty na początku wakacji.
  8. Po niedzielnych Mszach świętych lektorki będą rozprowadzać pod kościołem słodkie przekąski. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele budowy kościoła. Cegiełka na jedna słodycz wynosi 6 złotych.
  9. Przez całe wakacje w kościele będzie wystawa prac plastycznych, czynna po każdej Mszy Świętej, zorganizowana przez dzieci i młodzież, a także przez wąską grupę dorosłych ze Stowarzyszenia Pasjonatów Malarstwa. Członkowie w/w Stowarzyszenia są mieszkańcami Chłapowa i okolic. Zachęcamy do odwiedzenia jej. Będzie także możliwość nabycia obrazów.
  10. W lipcu i sierpniu biuro parafialne czynne w soboty od 8.00 do 9.00.

Ksiądz Sławomir Skoblik – proboszcz

Komentarze

komentarze