Ogłoszenia – 2 października 2016 r.

XXVII Niedziela Zwykła

  • Rozpoczęliśmy październik – miesiąc różańcowy. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy od poniedziałku do soboty o godzinie 17:30, w niedzielę po Mszy świętej o 16:00. Zapraszam dzieci na różaniec od poniedziałku do piątku o godzinie 16:00. Ogłaszamy konkurs na ciekawie zrobiony różaniec.
  • W poniedziałek poświęcenie różańców dla dzieci I Komunijnych o godzinie 16:00.
  • W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym we wtorek świętego Franciszka z Asyżu, w środę świętej Faustyny, w piątek Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca świętego, w sobotę świętego Wincentego Kadłubka .
  • W środę o 19:00 katecheza dla kandydatów do bierzmowania w kościele.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. po koronce do godzinie 17:00 z przerwą na różaniec dla dzieci. W tym dniu od godzinie 9:00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.
  • Spotkanie Żywego Różańca w niedzielę 9 października o godzinie 14:15.
  • Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, natomiast u ministrantów biuletyn parafialny.
  • Do piątkowego posprzątania kościoła prosimy mieszkańców domów przy ul. Korsarskiej i Przytulnej.
  • Po niedzieli rozpocznie się ocieplanie dachu kościoła i montaż wyświetlacza na pieśni. Z prac inwestycyjnych została dosypana ziemia od strony wschodniej kościoła i przedłużony płot z gotowych elementów w stronę plebanii.
  • W przyszłą niedzielę Dzień Papieski i kolekta na cele budowlane.

Dziękując za wspólną modlitwę życzymy wszystkim błogosławionego dnia pańskiego i dobrego tygodnia. 

Modlitwa o udzielenie łaski przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Świętego Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą. Amen.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze