Ogłoszenia – 2 sierpnia 2020 r.

XVIII niedziela zwykła – 2 sierpnia 2020 r.

  1. Dziękujemy wszystkim za stosowanie się do zaleceń epidemicznych w postaci noszenia maseczek, zakrywania ust i nosa w obiektach zamkniętych, czyli także w kościele.
  2. Dzisiaj Spotkanie Żywego Różańca o godz. 14.15 w kościele.
  3. Trwa sierpień – miesiąc ważnych rocznic, wśród których znajduje się 76. rocznica Wybuchu Powstania Warszaw­skiego [1 VIII], 64. rocznica Jasnogórskich Ślubów Narodu, 100. Cudu nad Wisłą, a także 40. rocznica narodzin „Solidarności”. Od 1984 r. sierpień obchodzony jest jako miesiąc trzeźwości, bowiem powagę tych wydarzeń, wielu podkreśla m.in. podejmowaną abstynencją i modlitwą o trzeźwość narodu, do czego zachęca nas jak co roku także Episkopat Polski. Treść tej zachęty publikowana jest w biuletynie parafialnym i na stronie internetowej parafii.
  4. We wtorek przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a – patrona proboszczów, w czwartek święto Przemienienia Pańskiego, w sobotę wspominamy św. Dominika. Pamiętając o obchodzących w tym tygodniu swoje święta, drogim Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.
  5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W piątek przed południem ks. proboszcz odwiedzi stałych zgłoszonych chorych, od 16.00 okazja do spowiedzi św, a Msza św. o 17.00 jest wotywną o Sercu Bożym, a po niej wystawienie Najśw. Sakramentu.
  6. Wszystkich gości, których serdecznie witamy zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godz. 15.00. W środę w naszej parafii po Mszach świętych Nowenna do MBNP, a czwartek Godzina Święta – adoracja Najśw. Sakramentu od 9.15-10.15.
  7. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, i zaopatrzyć się w biuletyn, a także nabyć kalendarz na 2021 rok dedykowany ks. Wiesławowi Wett. Także ksiądz Zbigniew czeka w przedsionku kościoła na chętnych do wsparcia dzieła, o którym mówił w czasie homilii. Przy relikwiach Jana Pawła II za dobrowolną ofiarą książeczka o Bożym Miłosierdziu.
  8. Polecamy waszej ofiarności skarbonkę na rzecz sprzątania i na budowę kościoła.
  9. W przyszłą niedzielę kolekta budowlana.

Trwają wakacje, witając przybyłych do nas Gości dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Komentarze

komentarze