Ogłoszenia – 2 września 2018 r.

XXII Niedziela Zwykła – 2 września 2018 r.

  • W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia przypadają następujące wspomnienia: jutro św. Grzegorza Wielkiego, w sobotę Narodzenie NMP. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu Bożych łask.
  • Dzisiaj na spotkanie Żywego Różańca o godzinie 14.15.
  • Msza św. dla dzieci w dniu 3 września na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.00. Kwadrans przed Mszą św. okazja do spowiedzi świętej. W niedzielę 9 września na Mszy świętej o 10.30 poświęcimy tornistry i przybory szkolne. W niedzielę 9 września po mszy świętej o godz. 10.30 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci klas III, które w przyszłym roku kalendarzowym przystąpią w naszej parafii do I Komunii świętej. Pierwsze spotkanie katechetyczne dla uczniów III klasy gimnazjum odbędzie w salce na plebanii w środę 5 września o 19.00.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W I piątek ksiądz proboszcz od godziny 9.00 odwiedzi z posługą sakramentalną stałych zgłoszonych chorych. Spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.00. Msza święta o 17.00 jest wotywną o NSPJ. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Litanię do Serca Bożego.
  • W najbliższą sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów w salce na plebanii, na godzinę 9.00 zapraszam chłopców chętnych do włączenia się w grono ministrantów, a o 11.00 spotkanie lektorek.
  • Przy skarbonce na budowę kościoła są wyłożone koperty z informacją proboszcza o poczynionych i bieżących inwestycjach. Jakby ktoś chciał z wczasowiczów czy parafian złożyć anonimowo ofiarę na budowę kościoła na tacę, czy przesłać na konto, może je wziąć ze sobą. W przyszłą niedzielę kolekta budowlana. Ksiądz proboszcz poinformuje o kwocie pozyskanej na zbiórkach zarówno w parafii, jak i po parafiach.
  • W dniach 10 – 12 października planowana jest dekanalna pielgrzymka dla uczczenia św. Józefa do Torunia, Lichenia, Kalisza i Gniezna. Bliższe informacje w biuletynie parafialnym Koszt 390 złotych.
  • Tematyka tegorocznego Tygodnia Wychowania, któremu tym razem towarzyszy motto W poszukiwaniu drogi, nawiązuje do XV Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów Młodzież, wiara i rozeznanie powołania, mającego się odbyć w Rzymie w październiku br.  Tydzień rozpocznie się w przyszłą niedzielę. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę publikujemy w biuletynie treść listu episkopatu.
  • Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” i Biuletyn Parafialny. Zachęcam zwłaszcza gości-wczasowiczów do nabycia kalendarza parafialnego – pamiątki z pobytu w Chłapowie. Cena 20 złotych to cegiełka na budowę kościoła. Jest do nabycia także książka o Chłapowie, wydana z okazji 25-lecia Parafii. Jej koszt 25 złotych + (to forma cegiełki na budowę kościoła).

Witając przybyłych do nas Gości dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze