Ogłoszenia – 20 listopada 2022 r.

Chrystusa Króla

  1. W dzisiejszą niedzielę, w Uroczystość Chrystusa Króla obchodzimy doroczny Dzień Modlitwy za Gdańskie Seminarium Duchowne w jego święto patronalne.
  2. W bieżącym tygodniu wspominać będziemy w poniedziałek Ofiarowanie NMP, we wtorek św. Cecylię – patronkę muzyki kościelnej, w czwartek św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe.
  3. W tym tygodniu biuro parafialne nieczynne.
  4. W przyszłą I niedzielę Adwentu poświęcimy opłatki na stół wigilijny. W kolejnych dniach adwentu zaniesiony zostanie do naszych domostw. Ofiary za opłatek wzmacniają fundusz budowlany.
  5. W sobotę nie ma spotkań formacyjnych dla ministrantów, lektorek i oazowiczów.
  6. Odpust parafialny przypada w tym roku w niedzielę 4 grudnia 2022 roku. Poprzedzi go spotkanie z bł. Jose Sanches de Rio w jego relikwiach. Bliższe informacje na fb i w biuletynie parafialnym.
  7. Przy wyjściu do nabycia nowy numer pisma „Gość Niedzielny” w cenie 8 złotych i nasz parafialny biuletyn.
  8. W zeszłym roku grzaliśmy kościół cztery miesiące od 29 listopada do Świąt Wielkanocnych. Kosztowało to nas ponad 18 000 złotych. Wówczas dodatkowa taca i indywidualne wpłaty pokryły 12.000 czyli 65 procent. Spróbujemy i w tym roku grzać kosciół chociaż w adwencie i przez święta. Jak będzie możliwość to i dłużej. Z tej racji w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na ogrzewanie kościoła, jak i w III niedzielę adwentu i w pierwszą niedzielę stycznia.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze