Ogłoszenia – 20 maja 2018 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20 maja 2018 r.

  • Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, do której przygotowywaliśmy się przez nowennę.
  • W liturgii kończy się okres wielkanocny. Do przyszłej niedzieli trwa wynikający z przykazań kościelnych czas spowiedzi wielkanocnej.
  • Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie o godzinie 17.30, w niedzielę w połączeniu z Koronką, dla dzieci od poniedziałku do piątku o godzinie 16.00.
  • W najbliższą sobotę 26 maja przeżywamy Srebrny Jubileusz Parafii. Rozpocznie go koncelebrowana eucharystia pod przewodnictwem arcybiskupa metropolity gdańskiego. O godzinie 13.00 spod plebanii wyruszy procesja do kościoła. Proszę o przygotowanie pocztów sztandarowych. Po eucharystii naprzeciw kościoła rozpocznie się festyn, którego program zamieszczony jest w gablotce kościoła, biuletynie parafialnym i na stronie internetowej. Zapraszam parafian a zwłaszcza stałych pielgrzymów pieszych do Wejherowa do udziału w tej podniosłej uroczystości. Niech nikogo nie zabraknie. Tej rangi następna uroczystość będzie związana z konsekracją kościoła, a potem dopiero za 25 lat – złoty jubileusz. Proszę o udekorowanie domów zwłaszcza przy ul. Władysławowskiej flagami papieskimi i maryjnymi i nie stawianie samochodów wokół kościoła w czasie trwania liturgii. Potrzebne jest miejsce na procesję wejścia i wyjścia z kościoła.
  • Chętnie panie do pieczenia ciast proszę o przynoszenie wypieków w sobotę rano na plac, gdzie będzie festyn. W piątek o 18.00 wszystkich zaangażowanych w prowadzenie garmażu i loterię fantową prosimy o obecność na placu celem przygotowania festynu.
  • Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nasz parafialny biuletyn.
  • Bóg zapłać za złożone w zeszłym tygodniu ofiary na budowę kościoła. W tym tygodniu wstawiliśmy oczekiwane okno do kościoła, założyliśmy jednolitą wykładzinę w prezbiterium, która będzie nam służyć do czasu montażu posadzki. Przed posadzką najpierw będzie robiona elewacja kościoła. W tym roku jeszcze nas czeka pozostała wymiana drzwi i okien w kaplicy za prezbiterium. Dziękuję za społeczną pracę w tygodniu wokół grobu księdza Wiesława i w kościele w wykańczaniu ram nowego okna i przy malowaniu zakrystii.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze