Ogłoszenia – 20 sierpnia 2017 r.

XX Niedziela Zwykła – 20 sierpnia 2017 r.

  • Dziś gościmy w naszej parafii ks. Maksyma, który pracuje w diecezji odesskiej w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chersonie na Ukrainie.
    Ofiary, które będzie zbierał po Mszy św., przeznaczone zostaną na remont ogrzewania w jego kościele.
  • W najbliższą niedzielę (27 VIII) odbędzie się promocja książek dr Wandy Półtawskiej, wieloletniej współpracownicy św. Jana Pawła II, cudownie uzdrowionej przez św. o. Pio. Jej nowa książka o życiu rodzinnym i małżeńskim zatytułowana „Uczcie się kochać” jest pełnym przykładów z życia poradnikiem dla małżeństw, rodziców i młodzieży.
  • Także w najbliższą niedzielę (27 VIII) odbędzie się otwarcie wystawy pt. „Moją polityką jest miłość. Św. Urszula – Julia Maria hr. Ledóchowska (1865-1939)” przygotowana została przez Muzeum Historyczne m.st. Warszawy i Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego. Z tej okazji s. Małgorzata, promotorka kultu św. Urszuli Ledóchowskiej przypomni nam postać świętej.
  • W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia przypadają następujące wspomnienia: w poniedziałek św. Piusa X, we wtorek NMP Królowej, w środę św. Róży z Limy, w czwartek św. Bartłomieja, w piątek św. Ludwika, w sobotę 26 sierpnia Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu Bożych łask.
  • W bieżącym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne. Jeśli ktoś ma do załatwienia jakieś sprawy biurowe, może podejść do kancelarii w poniedziałek między 15.15-16.30. Na czas wyjazdu ks. proboszcza z dziećmi do Wrocławia (22 – 25 VIII) na plebanii będzie rezydował ks. Waldemar Cwynar z archidiecezji wrocławskiej. Będzie on dostępny dla parafian w razie organizacji i poprowadzenia pogrzebu, czy wezwania do chorego.
  • Dzieci i młodzież wyjeżdżające do Wrocławia mają swoją zbiórkę na peronie kolejowym we Władysławowie dnia 21 VIII o godz. 20.30.
  • Z tyłu kościoła można zaopatrzyć się za dowolną ofiarę w biuletyn parafialny i „Gościa Niedzielnego”, który kosztuje 5 PLN.

Trwają wakacje, witając przybyłych do nas Gości dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze