Ogłoszenia – 20 sierpnia 2023 r.

XX Niedziela Zwykła

  1. Dziś gościmy o. Marka Krysę ze Zgromadzenia Stowarzyszenia Misji Afrykańskich (SMA). Od 15 lat pracuje w Afryce. Dziś głosi kazania, a po mszach będzie kwestował przed kościołem na rzecz misji.
  2. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia przypadają następujące wspomnienia: jutro wspomnienie św. Piusa X papieża, we wtorek MB. Królowej, w czwartek św. Bartłomieja Apostoła, w sobotę uroczystość MB. Częstochowskiej, w sobotę św. Moniki. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu Bożych łask.
  3. Wszystkich gości, których serdecznie witamy, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godz. 15.00. W środę w naszej parafii po Mszach świętych Nowenna do MBNP, w czwartek od 9.15-10.15 Godzina Święta.
  4. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” i biuletyn parafialny.
  5. Przy skarbonce na budowę kościoła są wyłożone cegiełki informujące o poczynionych i bieżących inwestycjach. Jakby ktoś z naszych złożyć anonimowo ofiarę na budowę kościoła na tacę, czy przesłać na konto, może je wziąć ze sobą.
  6. W dni powszednie w sierpniu można wejść na wieżę kościoła w Chłapowie, aby podziwiać panoramę okolicy. Wejście jest płatne w postaci cegiełki na budowę kościoła: odpowiednio 12 PLN i 8 PLN.
  7. Przez całe wakacje w kościele trwa wystawa prac plastycznych, czynna po każdej mszy św., zorganizowana przez dzieci i młodzież, a także przez wąską grupę dorosłych ze Stowarzyszenia Pasjonatów Malarstwa. członkowie w/w Stowarzyszenia są mieszkańcami Chłapowa i okolic. Zachęcamy do jej odwiedzenia. Będzie także możliwość nabycia obrazów.
  8. Biuro parafialne w wakacje czynne w soboty od 8.00 do 9.00.
  9. Polecamy Waszej pamięci skarbonkę na sprzątanie kościoła.
  10. W przyszła niedzielę zbiórka charytatywna do puszek na rzecz leczenia dziecka.

Witając przybyłych do nas Gości dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Komentarze

komentarze