Ogłoszenia – 20 stycznia 2019 r.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

II Niedziela Zwykła – 20 stycznia 2019 r.

• Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który obchodzony jest do 25 stycznia pod hasłem: „Dąż do sprawiedliwości” (Pwt 16, 20). Natomiast 26 stycznia obchodzony będzie XIX Dzień Islamu.
  • W poniedziałek przypada wspomnienie świętej Agnieszki a także 28. rocznica nominacji biskupiej Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Z tej okazji naszymi modlitwami otaczamy metropolitę gdańskiego. W tym dniu będziemy modlić się także za nasze kochane Babcie z okazji ich święta. Ponadto w tym tygodniu w czwartek przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego biskupa i doktora Kościoła, natomiast w piątek Święto Nawrócenia św. Pawła, w sobotę wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.
  • Polecam waszej uwadze Gościa Niedzielnego i nasz parafialny biuletyn.
  • Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali i wzięli udział w Parafialnej Zabawie Karnawałowej.
  • Od dzisiaj i w kolejne niedziele ksiądz proboszcz na zbiórkach budowlanych w parafiach: Lubiana, Oksywie, Gdańsk Brętowo, Rekowo.
  • We wtorek rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży. Otaczamy modlitwą to jakże ważne wydarzenie w życiu wspólnoty Kościoła.
  • W środę i czwartek biuro parafialne czynne o stałej porze. Intencje na rok 2020 będę przyjmował po 10 lutego w biurze parafialnym.
  • W tym tygodniu spotkania opłatkowe na plebanii 21 stycznia – Rady Parafialnej, godzina 19.00, 24 stycznia – opłatek chóru: godzina 19.00.

W dalszym ciągu zapraszamy do adoracji przy żłóbku. Na koniec prośmy Nowonarodzonego Zbawiciela, by błogosławił dzieło ekumeniczne Kościoła i nas tu zgromadzonych.

Ks. proboszcz Sławomir Skoblik