Ogłoszenia – 21 kwietnia 2019 r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 21 kwietnia 2019 roku

  • Sprawowaną dzisiejszej nocy liturgią Wigilii Paschalnej, połączoną z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych rozpoczęliśmy obchody Świąt Wielkanocnych. Po wielkopostnym przygotowaniu wkraczamy w świętowanie Paschy. W dzisiejszą uroczystość zachęcamy do duchowej łączności z Ojcem Świętym, który o godzinie 12. podczas modlitwy „Regina Coeli” udzieli błogosławieństwa Urbi et Orbi – Miastu i Światu. Przyjmując je z wiarą można uzyskać odpust zupełny. Dziś o godzinie 17.00 Nieszpory kończące Triduum Paschalne.
  • Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny Msze święte jak w każdą niedzielę. Jest to dzień solidarności z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, Gdańskim Seminarium Duchownym i Uniwersytetem Stefana kardynała Wyszyńskiego. Jutro o 15.00 bieg do pustego Grobu. Jest też dodatkowa Msza święta o 12.30.
  • Trwa rozpoczęta w Wielki Piątek Nowenna przed Świętem Miłosierdzia, dziś trzeci dzień. Odmawiamy ją w ramach Koronki do Bożego Miłosierdzia.
  • W oktawie Wielkanocy w środę, czwartek, piątek i sobotę wielkanocną o 16.00. próby do I Komunii świętej.
  • W przyszłą niedzielę przypada uroczystość odpustowa. Uroczysta suma z udziałem kapłanów z naszego morskiego dekanatu o godz. 16.00, a po niej procesja eucharystyczna. Wcześniej o godz. 15.30 chór poprowadzi śpiew Koronki do Bożego Miłosierdzia.
  • Przeżywając obchody Świąt Paschalnych dziękujemy jako wspólnota parafialna za przygotowanie uroczystości: Liturgicznej Służbie Ołtarza, lektorkom, organistom i chórowi, strażakom OSP Chłapowo i Żywemu Różańcowi. Składamy podziękowanie dekoratorom za przygotowanie ołtarza adoracji i Grobu Pańskiego, dziękujemy wszystkim, którzy zadbali o świąteczny wystrój naszej świątyni. Z kolei włączającym się w świąteczne dzieło charytatywne dziękujemy za składaną przez cały Wielki Post jałmużnę, którą zgodnie z zapowiedzią przekażę do Władysławowa. Dziękujemy też za składane ofiary na dekoracje świątyni oraz kwiaty do Grobu Pańskiego.
  • Przy wyjściu z kościoła można nabyć u ministrantów Biuletyn Parafialny i Gościa Niedzielnego. W biuletynie program planowanej lotniczej pielgrzymki do Włoch. Proszę zainteresowanych o zgłaszanie się, abym wiedział, czy plan ten realizować.
  • Radość Świąt Wielkanocnych skłania nas do wyrażania z serca płynących życzeń. Przyłączając się do tych już wypowiedzianych, życzę błogosławionych Świąt, umocnienia w wierze w Zmartwychwstałego i radości płynącej z chwały jaką ukazał nam Chrystus. Niech dobre przeżywanie tych dni, doda nam odwagi, abyśmy idąc za Zmartwychwstałym Panem, nieśli w nas samych promień Jego miłości tym, których spotykamy.

Witamy wszystkich przybyłych Gości razem z nami świętujących Zmartwychwstanie Pańskie, zwłaszcza obecnych koncelebrantów i życzymy błogosławionych i radosnych Świąt w gronie rodziny i bliskich. Na dobre przeżywanie Świąt Zmartwychwstania niech nam Bóg błogosławi.

Komentarze

komentarze