Ogłoszenia – 21 lipca 2019 r.

XVI Niedziela Zwykła – 21 lipca 2019 r.

  1. Wszystkich gości, których serdecznie witamy zachęcamy po Mszy św. do adoracji relikwii św. Jana Pawła II, które są wystawione na marmurowym klęczniku i zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godz. 15.00. W środę w naszej parafii po Mszach świętych Nowenna do MBNP, zaś w czwartek od 9.15-10.15 adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiedź święta codziennie przed Mszą św.

  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym w poniedziałek przypada święto św. Marii Magdaleny, we wtorek święto św. Brygidy zakonnicy, w środę wspominamy Św. Kingę Patronkę Samorządowców, w czwartek Św. Jakuba i Krzysztofa. Z tej racji już dzisiaj po mszy św. przed kościołem modlitwa za kierowców i poświęcenie samochodów oraz wszelkich pojazdów. Będą rozdawane za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na cele misyjne breloczki ze św. Krzysztofem. Ponadto wspominamy w tygodniu w piątek Świętych Joachima i Annę (odpust w Chałupach). Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

  3. Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nasz parafialny biuletyn.

  4. Księża Chrystusowcy zapraszają codziennie na filmy chrześcijańskie do Domu Parafialnego we Władysławowie. Bliższe informacje w gablotkach.

  5. W sierpniu w dni powszednie są wolne intencje Mszy świętych. Zachęcamy, by sprawy rodzinne, dziękczynno-błagalne włączając w najważniejszą modlitwę Kościoła – Eucharystię. Intencje zamawiamy w biurze parafialnym. W czasie wakacji jest możliwość także zamówienia Mszy św. gregoriańskiej. Msze św. zamawiamy w biurze parafialnym.

  6. Podobnie jak w ubiegłym roku, pod koniec lipca i na początku sierpnia tym razem ks. proboszcz osobiście będzie roznosić po parafii opieczętowane koperty na budowę kościoła. Dobrowolne ofiary będzie można anonimowo złożyć do koperty i położyć w niedzielę na tacę. Przeznaczone zostaną one na elewację południowej ściany kościoła.

  7. Dziś ks. proboszcz głosi kazania i zbiera pieniądze na budowę kościoła w Kuźnicy , za tydzień w Juracie.

Na nowy tydzień pracy i odpoczynku przyjmijcie Boże błogosławieństwo. A ci, co chcą, aby poświęcić ich samochód niech zostaną po Mszy św. na modlitwę a następnie staną przy swoich samochodach.

Komentarze

komentarze